Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
20,160 İzlenme
Thor 2
6.8 IMDB Puanı

Thor 2

(Thor: The Dark World)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios
  • Film Süresi 1sa 52dk
Marvel’in mitolojik tanrısı Thor’un ikinci filmi olan Thor 2 Karanlık Dünya izle orjinal ismi ile Thor: The Dark World filmin yönetmen koltuğunda bu kez Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Alan Taylor ismini görüyoruz. Senarist kadrosunda ise çoğu Marvel filmlerinden bildiğimiz Christopher Yost, Christopher Markus ve Stephen McFeely bulunuyor. Oyuncu kadrosunda ise ilk Thor filminden tanıdığımız isimler olan Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins ve Tom Hiddleston karşımıza çıkıyor.

İlk filmden 2 yıl sonra 2013 yılında vizyona giren Thor Karanlık Dünya izle ya da Thor 2 izle filmi 644 milyon $ hasılat elde ederken 150 milyon $ gibi bir bütçe ile çekiliyor ve karşılığında 18 adaylık ile 2 ödül alıyor. Marvel sinematik evreninin sekizinci filmi olan Thor 2 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Asgard kralı ve mitolojik tanrı olan Odin’in kısa bir hikaye anlatımı ile başlıyor. Kara Elfler ve liderleri Malekith’in güçlerini sonsuzluk taşlarından biri olan Aether’i kullanmasından bahseden Odin, Kara Elflerin sonsuzluk taşını kullanarak bazı askerleri süper askere çevirdiğinden bahseder.

Thor 2 izle filminde günümüz dünyasında ise Asgard’a dönüp layık olduğu güçlere kavuşan Thor birlikte yenilmez olduğu çekici Mjolnir’e kavuşur Buz devleriyle işbirliği yapan ve Asgard hükümdarlığını yıkmaya çalışan kardeşi Loki’yi babası Odin’in huzuruna getirir ve ömür boyu zindana attırır. Thor beraberinde getirdiği Tesseract ile birlikte ilk filmde yıkılan Bifrost köprüsünü onarır.

Bifrost köprüsü Thor 2 Altyazılı izle filminde yıkıldıktan sonra bozulan 9 diyarın düzeni ile ortaya çıkan kaostan sonra uykuda olan bir tehlike dünyada Erik Selvig’in icadı ile yapılan deneyde Jane Foster’ın gizemli bir maddeyle temas etmesiyle uyanır. Svartalfheim’de uykuda olan Malekith ve kara elfler artık uyanmıştır. Gücünü ve askerlerini toplayan Malekith Asgard’a saldırır. Thor bu saldırılardan kurtulmak ve Asgard’ı kurtarmak için Loki ile anlaşır ve onu tutulduğu zindandan kaçırır. Thor 2 izle Karanlık Dünya filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K, Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde en iyi yabancı film izle sitemiz Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi filmler dileriz.
Serinin diğer filmleri 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum