Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

51,312 İzlenme
Açlık Oyunları 2
7.5 IMDB Puanı

Açlık Oyunları 2

(The Hunger Games: Catching Fire )
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Lionsgate
  • Film Süresi 2sa 26dk
Açlık Oyunları filmleri serisinin ikinci filmi olan Açlık Oyunları 2 Ateşi Yakalamak izle filmi 2013 yılında Francis Lawrence yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Distopik filmler severlerin izlemesi gereken ABD yapımı bilim kurgu ve macera filmleri türündeki Açlık Oyunları 2 full izle filminin senaryosu ise Simon Beaufoy ve Michael Arndt isimlerine aittir. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Jack Quad, Philip Seymour Hoffman , Jeffrey Wright , Sam Claflin , Lynn Cohen , Jena Malone, Amanda Plummer gibi oyuncular yer almaktadır.

1 Altın Küre adaylığı, 21 farklı ödül ve toplam 57 adaylık kazanan Açlık Oyunları 2 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Katniss ve Peeta son Açlık Oyunlarını kazandıktan sonra Mıntıkalarına geri dönerler ancak Başkan Snow onları ziyarete gelir ve oyunlardaki asi davranışlarının bir isyana yol açacağını ve bazı mıntıkalarda seslerin yükseldiğini söyler. Ayrıca herhangi bir ayaklanmadan sonra 12. Mıntıkayı yok etmekle tehdit eder. Daha sonra askerlerin şiddetli baskıları ile evlere girilir ve Gale herkesin önünde kırbaçlanır. Bunun gibi şiddetlere engel olabilmek için Katniss ve Peeta gösterilere katılacağının garantisini verir.

Açlık Oyunları'na olan ilgili artırmak için bu kez farklı bir yol izlenir ve 75. oyuna özel olarak bundan önceki Açlık Oyunları kazananlarından seçilecek yarışmacılar ile oyunların düzenleneceği duyurulur. Oyundan önceki şovda Peeta, Katniss ile çocuk bekledikleri gibi bir yalan söyler. Oyuncu tanıtımlarında Katniss’in kıyafetini değiştiren ve eklemeler yapan Cinna ise işkenceye uğrar. Oyun başladığında ise Katniss, Finnick ve ustası ile ittifak kurar ve Peeta’yı oyunun enerjisinden kurtarırlar. Ancak bunun bedeli ağır olur ve 6. mıntıka fedakarlık yaparak Peeta’nın devam etmesini sağlar. Daha sonra Wiress ve Beetee ile tanışırlar. Ekip bir arada hareket etmeye başlarlar ve oyun alanının belli bir düzende çalıştığını fark ederler.

Mühendis olan Beete ise alanı kurcalamaya başlar ve düşen yıldırımların zamanını hesaplayıp diğer haraçları belli bir bölgeye çekmeye çalışırlar. Amacı ise düşen yıldırımı kullanarak diğer haraçlara elektrik verip öldürmektir. Ancak plan ters gidince Katniss silah olarak kullandığı okuna bir tel bağlar ve yıldırım düşerken oku arenanın çatısına fırlatır ve yıldırımla etkileşime geçen ok çatıyı havaya uçurur. Sonunda arenanın yıkılmasına neden olur. Enkazın ardından bir ekip gelir ve Katniss’i arenadan kurtarır. Gözlerini isyancıların karargahında açan Katniss yeni bir savaşa hazırlanmaktadır. En iyi distopik filmler arasında yer alan Açlık Oyunları 2 Ateşi Yakalamak izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.