Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Alternatif Fragman
24,487 İzlenme
Black Adam
6.9 IMDB Puanı

Black Adam

(Black Adam)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi DC Entertainment
Senaryo Otto Binder, C.C. Beck, Adam Sztykiel
2022 yılında vizyona girecek olan DC Comics çizgi roman karakterinden beyaz perdeye uyarlanan Black Adam izle filmi Jaume Collet-Serra tarafından yönetmenliği yapılan ABD yapımı süper kahraman filmidir. 2019 yılında vizyona giren Shazam 6 Güç izle filminin prequeli olarak, Shazam filminden çok önce yaşanan olayları anlatmaktadır. DC sinematik evreninin on birinci filmi olan Black Adam full izle filminin senaryosu Rory Haines, C.C. Beck ve Otto Binder isimleri tarafından kaleme alınmıştır. Filmin başrolünde Black Adam karakterini canlandıran Dwayne Johnson yer alırken, Noah Centineo, Aldis Hodge, Sarah Shahi, Quintessa Swindell, Pierce Brosnan isimleri yardımcı rollerde yer almaktadır.

Pandemi koşulları nedeniyle vizyona giriş tarihi Aralık 2021 tarihinden 2022 yılına ertelenen Black Adam filminin çekimlerinin büyük bir bölümü Atlanta ve Los Angeles şehirlerinde yapılmaktadır. Black Adam türkçe dublaj izle filminin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse, Shazam filminin genç karakteri Billy Batson, büyücü Shazam ile tanışıp güçlerine kavuşmadan binlerce yıl önce başka bir şampiyon vardır. O dönemlerde Büyücü, Firavun’un baş rahibi olarak görev yaparken, onların şampiyonu olarak hizmet etmektedir. Büyücü ömrünün sonuna yaklaştığı zaman ise kendisine bir halef aramaya başlar. En sonunda, büyücünün gözleri Kahndaq'ta yaşayan ve köle olarak hayatını sürdüren Teth Adam isimli bir adama takılır. Teth’in karakteri büyücünün aradığı kriterlere uygun göründüğü için, gücün yeni sahibi Teth-Adam olur.

Ancak kızı Blaze, büyücünün bu önemli armağanını almak yerine farklı bir anlaşma yapar ve Adam'ın gücünü hangi tanrılardan alacağını değiştirir. Ancak Black Adam her ne kadar Mısır Tanrıları tarafından yetkilendirilmiş olsa da, güçlerini kullanabilmek için hala "Shazam" demesi gerekmektedir. Black Adam İlk başlarda insanlara karşı her zaman eşit ve adil davranır ancak Blaze’in onu etkilemeye başlamasıyla güç tarafından bozulmaya başlar ve sonrasında Firavun'u öldürür ve onun yerine bu büyük topraklara hükmetmeye başlar. Büyücü ise onun gücünü elinden alarak bir böcek kolyesine hapseder ve Adam’ın bedeni kurur ve bir mezara yerleştirilir.

Black Adam izle filmi günümüze döndüğünde ise Theo Adam adlı bir adam, eski bir mısır mezarını Billy Batson'ın ailesiyle birlikte bulur ve mezarın içindeki kolyenin gücü tarafından ele geçirilerek Batson ailesini öldürür ve kolyeyi çalar. Daha sonra güçleri etkinleştirerek Kara Adam olur ve Shazam'a saldıran ve ona Billy'nin ebeveynlerini öldürdüğünü söyleyen bir anti-kahraman olarak hayatını yaşamaya başlar. Sonrasında ise gerçek Adam kendini Theo'nun zihninden kurtarır ve Adalet Birliğine katılarak daha iyi bir süper kahraman olmaya çalışarak adını temize çıkarmaya çalışır. Bir süre sonra tekrareski haline dönmeye karar verir ve o zamandan beri anti-kahraman olmaya devam eder.

Black Adam, Shazam'ın aksine yeteneklerini Yunan Tanrılarından değil, Blaze'in Set ile yaptığı anlaşma sayesinde Mısır Tanrılarından almaktadır. Black Adam’ın dayanıklılık ve kendi kendine yetme gücüyle beraber, Heru ile birlikte insanüstü hıza ve uçma yeteneğine sahip olmak gibi özel güçleri dışında birçok yeteneğe sahiptir. 2022 yılının en çok merakla beklenen filmlerinden biri olan Black Adam izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Son olarak Black Adam filminde Black Adam’a ait olan bir sözü da paylaşalım; "Beş bin yıl önce Kahndaq kültürlerin, zenginliğin, gücün ve sihrin bir arada olduğu bir bölgeydi. Yine de buna rağmen çoğumuzun boynumuzdaki zincirler dışında hiçbir şeyi yok. Kahndaq'ın bir kahramana ihtiyacı vardı, onun yerine onlar beni yakaladı. Yapılması gerekeni ben yaptım. Ve beni bunun için hapse attılar. Şimdi, beş bin yıl sonra özgürüm ve size söz veriyorum.. Bir daha kimse beni durduramayacak. " Black Adam
Serinin diğer filmleri 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

13 yorum