Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
11,172 İzlenme
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1
8.1 IMDB Puanı

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1

(How to Train Your Dragon)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi DreamWorks Animation
  • Film Süresi 1sa 38dk
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 izle filmi 2010 yılında Chris Sanders ve Dean DeBlois yönetmenliğinde vizyona giren animasyon filmidir. IMDb Top 250 listesi filmlerinde 205. sırada yer alan ABD yapımı bu aksiyon dolu macera filminin senaryosu ise Will Davies, Sanders ve DeBlois isimlerine aittir. 2 Oscar adaylığı, 57 adaylık ve toplamda 24 farklı ödül ile önemli bir başarı elde eden Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 izle filminin karakter seslendirmelerini ise Jay Baruchel, Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse, TJ Miller, Kristen Wiig isimleri yer alıyor.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise, Vikingler, Berk isimli adada yaşamaktadırlar. Ancak bu adaya sürekli ejderhaların saldırısına rağmen vikingler adayı terk etmek yerine ejderhalar ile savaşmayı seçerler. Viking köyünün reisinin oğlu ise cılız ve güçsüz bir çocuktur. Adada ise ejderha öldürmek ada sakinleri için çok önemli bir olaydır. Reisin oğlu Hıçkıdık ise bir ejderha öldürürse adada ününün artacağını ve bir kız arkadaşı olabileceğini düşünür. Kendisinin fiziksel yetersizliği yüzünden Berk adasının demircisi onu yanına alır ve ejderha öldürebilmesi için ona çeşitli icatlar yapmak ister. Bu sırada tekrar bir ejderha saldırısı olur ve demirci ejderhalarla savaşmak için dışarı çıkar.

Kimsenin olmadığını fark eden Hıçkıdık’da bu durumu fırsat bilerek o da eline bir alet alıp ejderhalardan birine fırlatır. Hıçkıdık’ın peşinde düştüğü ejderha ise daha önce kimsenin görmediği en güçlü ejderhalardan biridir. En sonunda Gecenin Öfkesi isimli ejderhayı vurmayı başaran Hıçkıdık, kimsenin ejderhayı vurduğunu görmemesine rağmen sevindiği sırada bu ejderhadan da güçlü bir ejderha olan Korkunç Kabus isimli ejderha ortaya çıkar. Korkunç Kabus ise sadece en iyi vikinglerin savaşabileceği bir ejderhadır. Ancak babası yardımına koşar ve onu kurtarır. Saldırı sona erdiğinde ise Hıçkıdık babasına başka bir ejderha vurduğunu ve onu bulmaları gerektiğini söyler ancak babası ona inanmaz.

Aradan bir kaç gün geçmesinden sonra Hıçkıdık ormanda dolaşırken bir şey fark eder ve yanına gider. Yanına gidince onun geçen gün vurduğu Gecenin Öfkesi isimli ejderha olduğunu fark eder ancak ejderha ona zarar vermez ve yoluna devam eder. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 izle filminde daha sonra Hıçkıdık’ın babası bir ekip toplar ve ejderhaların yuvasını aramaya başlar. Ancak Hıçkıdık babasına ejderha öldürmek istemediğini söyleyince babası ona çok kızar.

Yine bir gün ormanda dolaşırken daha önce vurduğu Gecenin Öfkesine denk gelir ve neden hala uçarak adayı terk etmediğini merak eder. Yanına biraz daha yaklaştığında ejderhanın kuyruğunun yaralı olduğunu fark edince ona yiyecek birşeyler getirerek yanına yaklaşır. Bir süre ejderha ile ilgilendikten sonra onunla samimi olurlar ve ona Dişsiz adını koyar. Her gün Dişsiz’i besleyip ona yardımcı olan Hıçkıdık bir gün Dişsiz’e bi kanat yaparak uçmasını sağlar ancak bu kanat ejderhanın tek başına uçabilmesi için yeterli değildir. Sadece Hıçkıdık ile birlikte kullanabilir.

Ejderhası ile iyi bir ikili olduklarında Hıçkıdık artık onlarla ilgili çok şey öğrenmiştir ve birlikte sürekli uçarak eğlenmeye başlarlar. Animasyon severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerin en başında gelen Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi animasyon filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum