Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,994 İzlenme
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2
7.8 IMDB Puanı

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2

(How to Train Your Dragon 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi DreamWorks Animation
  • Film Süresi 1sa 42dk
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 izle Dekan DeBlois yönetmenliğinde ve senaristliğinde 2014 yılında vizyona giren ABD yapımı bir animasyon filmdir. Aynı isimdeki kitap serisinden uyarlanan ve serinin ikinci filmi olan Ejderhanı Nasıl eğitirsin 2 türkçe dublaj izle filminin karakter seslendirmelerini ise Jay Baruchel, Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse, TJ Miller, Kristen Wiig, Cate Blanchett, Djimon Hounsou, Kit Harington gibi oyuncular seslendirmektedir.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise, ilk filmden 5 yıl sonra ejderhalar ve vikingler arasında barış anlaşması yapılmıştır. Hıçkıdık ve Night Fury birlikte daha önce hiç gidilmemiş yerlere giderler. 20 yaşına gelen Hıçkıdık köyün reisliği için kendini hazır hissetse de babası onun yerine başka birini önerince Hıçkıdık bu durumdan memnun olmaz ve köyden gider. Astrid ile birlikte yanan bir ormanı araştırırken bir kaç tane ejderha avcısı ile tanışırlar. Ejderhaları yakalayıp köleleştirmeye çalışan bu grupla ilgili köye dönüp bilgi verirler ve çıkabilecek bir savaşla ilgili hazırlanması konusunda yardımcı olurlar.

Savaştan yana olmayan Hıçkıdık, Dişsiz ile birlikte Drago’yu aramak için uçarlar. Ancak Drago’yu ararken başka bir ejderha binicisi ile tanışırlar. Bu binici ise Hıçkıdık’ın kayıp annesi Valka’dır. Valka ise daha önce kaçırılmış ve Drago’nun ejderhaları avlamasından ejderhaları kurtarmaya çalışarak ejderhalara sürekli yardım etmektedir. Babası ise Hıçkıdık’ı takip etmiştir ve sonunda izlerini bularak onlara ulaşınca karısının da hala yaşadığını öğrenir. Ancak Drago ve adamları tarafından yakalanınca Eret idama götürülürken kurtulur ve ekibinde kaçmasına yardım eder ve Vikingler ile Valka’nın ejderhaları ile birlikte Drago’nun ordusu arasında savaş başlar.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 izle filminde daha sonra Drago, kendi büyük ejderhalarından birini ortaya çıkararak Vikinglerin en güçlü ejderhalarından birine meydan okur ve yeni alfa olunca diğer ejderhaları da kontrol etmeye başlar. Hıçkıdık ile Drago arasında tartışma devam edince Drago kendi ejderhasına Dişsiz’i öldürmesini emreder. Dişsiz de kontrolden çıkınca önce Hıçkıdık’a saldırır ve babası buna engel olurken ölür. Babasının ölümü ile şoka giren Hıçkıdık ne yapacağını bilemez. Daha sonra Drago Dişsiz’e binerek Viking köyünü ele geçirmek için yola koyulur. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi animasyon filmleri dileriz.