Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
1,969 Görüntülenme
Mavi Korku 1
5.9 IMDB Puanı

Mavi Korku 1

(Deep Blue Sea)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 1sa 45dk
Yönetmen Renny Harlin
Senaryo Duncan Kennedy, Donna Powers, Wayne Powers
1999 yılında vizyona giren Deep Blue Sea izle ya da Türkçe adıyla Mavi Korku 1 izle filmi, yönetmenliğini Renny Harlin’ın yaptığı ABD yapımı bir filmdir. Bilim kurgu ve korku filmleri türünde yer alan aksiyon filmi Mavi Korku 1 full izle filmi, İzole bir sualtı tesisinde, bir grup bilim insanının alzheimer hastalığını engellemek için köpekbalıkları üzerinde yaptıkları deneyler sonrası köpekbalıklarının daha zeki olmasıyla tesise saldırmasını anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Saffron Burrows, Thomas Jane, Samuel L. Jackson, Michael Rapaport, LL Cool J gibi oyuncular yer almaktadır.

Köpekbalığı temalı filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken serilerden biri olan Deep Blue Sea filmlerinin ilk filmi olan Mavi Korku 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, bir sualtı tesisinde, doktorlar Susan McCallister ve Jim Whitlock, Alzheimer hastalarında bulunan uyuyan insan beyin hücrelerinin yeniden harekete geçirmek için köpekbalıkları üzerinde araştırma yapmaktadır. Ancak köpekbalıklarından biri tesisten kaçtıktan sonra bir tekneye saldırır ve tesise maddi destek sağlayan şirketler tesisi araştırmak için şirket yöneticisi Russell Franklin'i gönderir.

Laboratuvarda devam eden testler sırasında Jim'in kolunu ısıran en büyük köpekbalığının beyin dokusu alınır. Ancak sonrasında gelişen olaylarda köpekbalıkları daha akıllı ve daha saldırgan olmaya başlar. Köpekbalıklarının yardıma gelen helikoptere de saldırmasından sonra tesiste yaşanan patlamalar, tesisi sular altında bırakır. Grup, tesisten kaçmak için bir tesisin girişine gider. Burada Jim, köpekbalıklarının genetiği ile oynadıklarını itiraf eder ve yan etkilerinden bahseder.

Mavi Korku 1 izle filminde köpekbalıkları tarafından birer birer avlanan ekipten Carter, köpekbalıklarının yüzeydeki zayıf çitlerden kaçabilmeleri için tesisi su basmasına neden olduğunu fark eder. Susan ise köpekbalığının dikkatini çekmek için elini keser ve suya dalar. Ancak her ne kadar dikkatini dağıtmış olsa da köpekbalığından kurtulamaz. Carter köpekbalığının sırt yüzgecini tutarken, Preacher köpekbalığını zıpkınla vurur. Sonunda Carter, Preacher'a teli bir pile bağlamasını ve telden bir elektrik akımı göndermesini, bu sayede zıpkındaki patlayıcı ile köpekbalığını öldürmesini ister.

Köpekbalığı filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz filmlerden biri olan Deep Blue Sea izle ya da Mavi Korku 1 izle filmi Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.
Serinin diğer filmleri 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın