Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
11,790 İzlenme
The Matrix 1
8.7 IMDB Puanı

The Matrix 1

(The Matrix)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 16dk
Senaryo Lilly Wachowski, Lana Wachowski
The Matrix 1 izle filmi sinema endüstrisine yön veren film serilerinin belki de en başında yer alan The Matrix filmleri serisi ilk filmi olan bu film başrolünde Keanu Reeves'i gündüzleri Thomas Anderson adı ile iyi bir yazılım firmasında yazılımcı olarak, geceleri ise Neo ismi ile nam salmış bir bilgisayar korsanı olarak görüyoruz. İnternet aleminin en derin ve karanlık yerlerinde bile varlığından kimsenin emin olmadığı Matrix izle isimli bir dünyanın varlığı kahramanımız Neo’nun da dikkatini çeker.

Matirx 1 Türkçe Duvlaj izle filminde Neo’nun gündüzleri legal olarak sürdürdüğü yazılımcı kimliği dışında geceleri bilgisayar korsanı olarak geçirdiği yorucu bir günün sabahında, bilgisayarının ekranına düşen ve sonrasında sinema sektöründe fenomen olacak o cümle ile uyanır. ‘’Follow the white rabbit’’ yani beyaz tavşanı takip et, gördüğü mesajla şaşkına dönen ve sonrasında hayatını değiştirecek ve sonunda Matrix dünyasıyla tanışacağı olaylar silsilesi başlar. Neo’nun bilgisayar korsanları arasında hayranı olduğu önce Trinity ve efsane olarak kabul ettiği Morpheus ile tanıştıktan sonra Matrix 1 izle ve yaşadığı dünya arasında kafası karışan ve hangisinin gerçek olduğunu anlamaya çalışan Neo’ya Morpheus yine Matrix serisinin başka bir fenomen olmuş repliği ile Matrix dünyasına gireceği meşhur ‘’Kırmızı mı? Mavi mi?’’ sorusu ile elinde tuttuğu hapları gösterir.

Kırmızı hapı seçip geri dönüşü olmayan ve Morpheus’un davasına katılacak ya da Mavi hapı seçip her şeyi unutup uyandığında yoluna Thomas Anderson olarak yoluna devam edecek olan Neo, Metirx 1 Türkçe Altyazılı izle filminde içindeki sesi dinleyip kırmızı hapı seçer ve aslında önceki yaşadığı hayatın gerçek bir hayat olmadığını, sadece sanal ve yazılımdan ibaret olan bir dünya olduğunun farkına varan Neo’nun peşinde beklenmeyen tehlikeler vardır. Bir anda kendini insanlar ve makinelerin savaşının ortasında bulan kahramanımızın en büyük düşmanlarından biri olan Ajan Smith yanındaki diğer iki ajanla beraber çoktanın Neo’nun peşinde düşmüşlerdir.

The Matrix 1 Türkçe Dublaj izle makineler insanları enerji kaynağı olarak kullanıp kendilerine insan tarlaları kurarken kendilerine tehdit olarak gördükleri en büyük düşmanları ve insanlıktan kalan son halk olan Zion’u yok etmek için uğraşırken diğer taraftan da yarattıkları sanal dünyada kendilerine tehdit oluşturabilecek kişilerin peşine ajanları yollamaktadırlar. Neo ise bu savaşta Morpheus'un inandığı seçilmiş kişi olarak Zion’u ve insanlığı makineler ile verilen savaştan kurtarmak için elinden geleni yapacaktır. Gelmiş geçmiş en iyi film serilerinden biri olan Matrix 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K, Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitemiz Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum