Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
4,090 İzlenme
The Matrix 3
6.7 IMDB Puanı

The Matrix 3

(The Matrix Revolutions)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 9dk
Senaryo Lana Wachowski, Lilly Wachowski
Günümüzde insanların yapay zeka, robotlar yada yaşadığımız dünyanın gerçekliğini sorgulamamıza sebep olan ve hayal gücümüzü geliştiren filmlerin başında gelen ve sitemizde diğer filmlerini de Full HD kalitesinde Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle seçenekleri ile izleyebileceğiniz Matrix serisinin üçüncü filmi olan Matrix 3 izle ya da Matrix 3 Revolutions izle filmi ikinci film olan Matrix 2 Reloaded izle filminden bir kaç ay sonra 5 Kasım 2003 tarihinde vizyona girmiştir. Yönetmenliğini ve senaryosunu ilk iki filmden de hatırlayacağınız Lilly ve Lana Wachowski kardeşler yapmıştır. Bu film 427 milyon $ hasılatla serinin en düşük hasılata sahip olan filmidir.

Matrix 3 Türkçe Dublaj izle filminin hikayesine gelirsek baş kahramanımız Neo artık sahip olduğu insan üstü güçlerle makinelerin gazabına uğramış ve azınlık olarak hayatta kalmaya çalışan insanların kurtarıcı olarak adeta mesih gibi görülüyordu. İkinci filmden bildiğimiz Matrix’in ve insanların yaşadığı sanal dünyanın yaratıcısı olan Mimar ile görüşüp Trinity’yi kurtaran Neo bu sefer kendisini eski bir program olan Merovingian’ın trenci programında bir metro istasyonunda tutsak olarak Matrix’i sanal dünyasıyla makineler arasında kurtulmaya çalışır.

Morpheus ve Seraph’ın yardımıyla kurtulan Neo her zamanki ziyaretlerinin aksine bu kez kendinden emin bir şekilde Kahin’i ziyarete gider. Bu sırada ikinci filmde özgürlüğüne kavuşan Ajan Smith artık hem Matrix evrenine hemde insanlığa düşman olmuştur. Smith’in Matrix’i ele geçirmesiyle Zion’a ilerleyen makineler ve Neo’yu insanlığın son umudu olarak gören halk ise ellerindeki son imkanlarla var güçleriyle gelmekte olan düşmanı beklemektedirler.

Serinin bu son filminde özellikle Neo ve Ajan Smith arasındaki savaş sahnelerini ve Zion’un özgürlük için nefesleri kesen son savaşını dilediğiniz gibi Türkçe Dublaj ve Altyazılı seçenekleriyle 720p ve 1080p kalitesinde sitemizden kesintisiz izleyebilirsiniz. Matrix 3 izle filmini değerlendirirken önceki filmlerden bağımsız değerlendirmemek gerekir. Matrix serisi evreni ve felsefesi üç filmi birlikte değerlendirerek daha çok anlaşılabilir.

Neredeyse 20 yıllık bir aranın ardından 2021 yılında vizyona girmesi planlanan Matrix 4 Resurrections izle filmi de sabırsızlıkla beklediğimizi de özellikle belirtmek gerekir. Şimdilik sonuncu film olan Matrix 3 izle ya da Matrix 3 Revolutions izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyenlere keyifli bilim kurgu filmleri dileriz.
Serinin diğer filmleri 3