Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
4,855 İzlenme
Yüzüklerin Efendisi 2
8.7 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi 2

(The Lord of the Rings: The Two Towers)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi New Line Cinema
  • Film Süresi 2sa 59dk
J.R.R Tolkien romanlarından uyarlama Yüzüklerin Efendisi 2 İki Kule izle orijinal adı ile Lord of the Rings Two Towers izle filmi serinin ikinci filmidir. Peter Jackson yönetmenliğinde 2002 yılında vizyona giren filmin senaryosunu ise Lord of the Rings romanlarının da yazarı olan J.R.R. Tolkien ile Fran Walsh ve Philippa Boyens yazmıştır. IMDb top 250 filmleri arasında ondördüncü sırada yer alan bu şahane eser 947 milyon $ hasılat elde ederken 2 Oscar ödülü ile 127 adaylık ve 114 farklı ödül kazanmıştır. Çekimleri Yeni Zelanda’da yapılan bu fantastik filmin oyuncu kadrosunda Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Orlando Bloom, Bruce Allpress, Sean Astin, Cate Blanchett, Billy Boyd, Liv Tyler, Hugo Weaving, Sean Bean ve Christopher Lee gibi isimler yer almıştır.

IMDb puanı yüksek olan filmler arasın ilk sıralarda yer alan Yüzüklerin Efendisi 2 İki Kule Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı izle filminin konusuna gelirsek, Mordor yakınlarında kaybolan Frodo ve Sam, Gollum tarafından takip edildiklerini farkeder. İlk başta kendilerine zarar vereceklerini düşünselerde Frodo Gollum’a acır ve Mordor’a girebilmek için kılavuzluk yapmasını isterler. Merry ve Pippin ise Uruk-hai’ler tarafından kaçırılmıştır. Rohanlı bir grup tarafından Uruk-hai grubunun pusuya düşürülmesini fırsat bile Merry ve Pippin büyülü orman olan Fangorn Ormanı’na kaçar. Aragorn’nun ekibi ise küçük hobbitleri ararken Balrog ile savaşırken öldüğünü düşündükleri Gandalf ile karşılaşırlar ancak bu kez Ak Gandalf olarak geri dönmüştür.

Gandalf önderliğinde ekip bu kez Rohan’a gider ve Sauron’nun etkisi altında olan Theoden’i kurtarır. Ayrıkvadi’de ise Elflerin lideri Elrond ise Galadriel ile görüşüp Miğfer Dibine bir Elf ordusu göndermeye karar verirler. Merry ve Pippin ise Fangorn Ormanında tanıştıkları bir ent olan Ağaçsakal ile tanışır ve entleri Sauron ile olan savaşa katılmaya ikna ederler. Lord of the Rings Two Towers - Yüzüklerin Efendisi 2 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde Frodo ve arkadaşlarının nefes kesen macerasını izleyen herkese iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 2