Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
4,554 İzlenme
Yüzüklerin Efendisi 3
8.9 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi 3

(The Lord of the Rings: The Return of the King)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi New Line Cinema
  • Film Süresi 3sa 21dk
Yönetmen
Senaryo J.R.R. Tolkien, Fran Walsh, Philippa Boyens,
IMDb top 250 filmleri listesinde yedinci sırada olan Yüzüklerin Efendisi 3 Kralın Dönüşü izle orijinal adıyla Lord of the Rings Return of the King filmi 2003 yılında Peter Jackson yönetmenliğinde vizyona girmiştir. J.R.R Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi izle romanlarından uyarlanan serinin üçüncü filmi olan bu yapımın senaryosunu ise J.R.R Tolkien ile birlikte Fran Walsh ve Philippa Boyens yazmıştır. 1 milyar 119 milyon $ hasılat ile 11 Oscar ödülü, 113 adaylık ve 174 farklı ödül ile kırılması zor bir rekora imza atan ve efsaneler arasında yer alan filmin oyuncu kadrosunda ise Elijah Wood, Viggo Mortensen, Ian Mckellen, Orlando Bloom, Sean Astin, Sean Bean, Cate Blanchett, Billy Boyd, Liv Tyler ve Hugo Weaving gibi isimler yer alıyor.

Yüzüklerin Efendisi serisinin üçüncü filmi olan bu muhteşem baş yapıtın konusu ise, Sauron’nun gün geçtikçe büyüyen ordularına karşı verilen mücadele Frodo ve Sam’in Gollum ile birlikte yüzüğü yok etmek için tehlikeli yolculuğu devam etmektedir. Orta Dünya’nın kaderinin belirleneceği bir savaşın hazırlığını yapan ve karanlık güçleri yenebilmek için Gandalf, insan ile elf ve cüce ordularını bir araya getirir. Yorgun düşen ordular umutsuzluğa kapılmıştır ancak Aragorn son bir çare olarak doğuştan hakkı olan, Kral Elendi’e ait olan ve İsildur’u yendiği kılıca kavuşarak Dunharrow’un ölü askerlerin olduğu mağaraya giderek savaşta Gondor’a yardım etme şartı ile onları bu lanetten kurtarmayı teklif eder. Yenilmekte olan Gondor ordusunun yardımına yetişen Aragorn ve ölüler ordusu Sauron’a karşı olan ilk zaferini alırlar. Ancak savaş henüz bitmemiştir. Frodo’nun Hüküm Dağı’na ulaşabilmesi için dikkat dağıtmak isteyen Aragorn ordusu ile birlikte Kara Kapı’ya doğru ilerler ve Sauron’un dikkatini çeker.

Etrafı karanlıklar efendisinin ordusu ile sarılan kahramanlarımız çaresiz bir şekilde ölümüne savaşırlar ancak güçleri yetmez. Frodo ise Hüküm Dağına ulaşmıştır. Yüzüğü imha etmek üzere iken yüzüğün gücü ve Gollum’un hırsı yüzünden aralarında kavga çıkar ve sonunda bir şekilde yüzüğü dağın volkanlarına atarlar. Yüzüğün yok olması ile birlikte Sauron ve ordusu da yok olur. Gelmiş geçmiş en iyi filmler listelerinde kendine her zaman yer bulan Yüzüklerin Efendisi serisi, Yüzüklerin Efendisi 3 Kralın Dönüşü izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak donmadan 4K, Full HD ve 1080p kalitesinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi filmler dileriz.
Serinin diğer filmleri 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum