Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
34,278 İzlenme
Alacakaranlık 1
5.2 IMDB Puanı

Alacakaranlık 1

(Twilight)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Summit Entertainment
  • Film Süresi 2sa 2dk
Yönetmen Catherine Hardwicke
Senaryo Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer
2008 yılında vizyona giren Twilight izle türkçe adı ile Alacakaranlık 1 izle filmle aynı adı taşıyan Stephenie Meyer'in romanından uyarlanmıştır. Filmin yönetmenliğini Catherine Hardwicke yaparken senaryosu da Melissa Rosenberg’e aittir. Fantastik filmler
türündeki Alacakaranlık 1 izle filmi 11 adaylık ve 25 ödül kazanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Kristen Stewart, Robert Pattinson, Sarah Clarke, Matt Bushell, Billy Burke isimleri yer almaktadır.

Twilight 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Bella henüz 17 yaşındayken ailevi problemlerden dolayı babası ile yaşamak için Arizona’dan Forks’a taşınır. Yeni okulunda yeni arkadaşları ile tanışan Bella burada Jacob dışında Edward ile yakınlaşır. Aradan bir kaç hafta geçtikten sonra Bella’ya çarpmak üzere olan bir minibüse Edward alışılmamış ve gizemli bir şekilde engel olur ve Bella’nın ısrarlarına rağmen Edward bunu nasıl yaptığını açıklamaz. Jacob ise Bella’yı Edward konusunda uyarır ve onlarla aralarında uzun yıllardır anlaşmazlık olduğundan bahseder.

Vampir ve kurtadam filmleri severlerin severek izlediği Alacakaranlık 1 Türkçe Dublaj izle filminde Bella, Edward’ın araştırarak gizemli güçleri ve bu güçlerin bir vampire benzediği izlenimine varır. Bella ve Edward birbirlerine karşı birşeyler hissetmeye başlar ve aşık olurlar. Sonrasında Edward bir vampir olduğunu Bella’ya açıklar. Edward’ın ailesi Bella’nın sırlarını öğrenmesinden rahatsız olur ve Edward’a bir çözüm yolu bulması için baskı yaparlar. Ancak asıl tehlike başıboş üç vampir James, Victoria ve Laurent’in kasabaya gelmesi ile başlar ve kasabada artan hayvan ölümleri paniğe yol açar. Bella’yı fark eden avcu vampir James ise onun peşine düşer.

Edward ve ailesi Bella’yı korumaya çalışsada diğer vampirler onun peşine düşer ve Bella’yı takıntı haline getirirler. Uzun uğraşlar sonucu James, Bella’yı tuzağa düşürür ve diğerlerinin gelmesi ile Bella’yı kurtarırlar. Twilight 1 izle ya da Alacakaranlık 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile 4K, 1080p ve Full HD kalitesinde kesintisiz olarak en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın