Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
38,745 İzlenme
Alacakaranlık 4 Şafak Vakti Bölüm 1
4.9 IMDB Puanı

Alacakaranlık 4 Şafak Vakti Bölüm 1

(The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Summit Entertainment
  • Film Süresi 1sa 57dk
Yönetmen
Senaryo Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer
The Twilight Saga izle ya da Alacakaranlık Efsanesi filmleri serisinin dördüncü filmi olan Alacakaranlık 4 Şafak Vakti Bölüm 1 izle filmi 2011 yılında Bill Condon yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Stephenie Meyer’a ait olan aynı isimli romandan uyarlanan Şafak vakti romanının ilk bölümüdür. Alacakaranlık 4 izle filminin oyuncu kadrosunda ise diğer filmlerden tanıdığımız isimler Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Gil Birmingham, Billy Burke, Sarah Clarke gibi oyuncular yer alıyor. Filmin senaristliğini Stephenie Meyer ile birlikte Mellissa Rosenberg yaparken film 22 adaylık ile 11 ödül alarak önemli bir başarı yakalamıştır.

Vampir filmleri izle ya da Vampir temalı filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken serilerden biri olan Alacakaranlık 4 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, bir önceki filmde evlenmeye karar veren Bella ve Edward çiftinin düğün günleri gelip çatmıştır ve hazırlıklar başlamıştır. Tüm yakınları ve arkadaşları tarafından tebrik edildikten sonra mutlu bir şekilde yemin edip evlendikten sonra eğlenmeye başlarlar. Düğün davetiyesini aldıktan sonra ortalıktan kaybolan Jacob ise etkinliğin biraz dışında bir yerde Edward’ın önderliğinde Bella ile görüşür ve onu tebrik eder. Düğün bittikten sonra hemen balayına giden çift burada ilk kez sevişirler ancak Bella henüz insan olduğu için vücudunda bazı morluklar olur ve Edward onu incittiğini düşündüğü için üzülür ve daha fazla yakınlaşmak istemese de Bella onu teselli eder ve devam ederler.

Aradan 1-2 hafta geçtikten sonra geleceği gören Alice, Bella’yı arar ve iyi olup olmadığını sorar ve Bella’nın hamile olduğu ortaya çıkar. Ancak bu daha önce hiç yaşanmadığı için Edward panikler ve Bella’nın hamileliği sırasında bunu kaldıramayacağını ve öleceğini düşündüğü için kendini suçlar ve babasından yardım ister. Twilight 4 izle filminde Edward çocuğu doğurmaması konusunda ne kadar ısrar etse de Bella bu konuda geri adım atmaz ve doğumu yapacağını söyler. Ancak bebek Bella’nın karnında hızla büyümektedir ve bir zaman sonra beslenmek için Bella’ya zarar vermeye başlamıştır. Jacob ise kurt adam olduğu için ve yeminlerine bağlı oldukları için sürüsü ile bir araya gelerek bir karar verirler ve Bella’nın ölmesi gerektiği konusunda fikir birliğine varırlar. Ancak jacob bu plana öfkelenir ve alfa kurta kafa tutarak sürüden ayrılır.

Doğum sırasında Bella ölür ve kurtlar eve saldırırken Jacob yeni doğan bebekle kendini eşleştirince kurt adamlar geri çekilmek zorunda kalır. Edward ve diğer vampirler ise Bella’yı kurtarmak için elinden geleni yapmaya çalışırlar. Alacakaranlık 4 izle filmini Türkçe Dublaj izle ya da Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 1 Türkçe Dublaj izle ve Altyazılı izle dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde tüm Twilight serisini keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın