Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
44,005 İzlenme
Alacakaranlık 5 Şafak Vakti Bölüm 2
5.5 IMDB Puanı

Alacakaranlık 5 Şafak Vakti Bölüm 2

(The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Summit Entertainment
  • Film Süresi 1sa 55dk
Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2 izle ya da Alacakaranlık 5 izle filmi 2012 yılında Bill Condon yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Stephenie Meyer’in aynı isimli romanından uyarlanan serinin son filmi Alacakaranlık 5 Şafak Vakti Bölüm 2 full izle filmi 19 ödül ve 11 adaylık kazanırken oyuncu kadrosunda ise Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Mackenzie Foy, Billy Burke, Peter Facinelli, Elizabeth Reaser, Kellan Lutz, Nikki Reed, Jackson Rathbone, Ashley Greene, Michael Sheen, Dakota Fanning gibi isimler de bulunmaktadır.

Alacakaranlık 5 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Bella doğumdan sonra henüz ilk defa göreceği kızı Renesmee ile bir araya gelir. Ancak bir süre sonra Jacob ile kızının mühürlendiğini öğrenince onunla evin dışında kavga eder ancak daha sonra nedenini öğrenince anlayış gösterir. Daha sonra Cullen ailesi Bella’nın kana olan açlığı ve sağlığı ile ilgili problemler yüzünden kasabadan ayrılmak isterler ancak Renesmee’den ayrılmak istemeyen Jacob, Bella’nın babası Charlie’ye gidip kendi kimliğini ifşa eder ve Charlie ile Bella’nın görüşmesini sağlar. Ancak Renesmee hızlı büyümektedir ve Cullen ailesinin akrabalarından Irina onu gördüğünde ölümsüz bir çocuk olduğu düşüncesine kapılır ve Volturi’lere giderek Renesmee ve Cullen’ları ispiyonlar.

Volturi ölümsüz çocuk doğumunu yasaklamıştır ve olduğu zaman hemen öldürürler. İrina’dan aldıkları bu haber sonrasında hazırlıklarını yaparlar. Alice ise geleceği görebildiği için Volturi’lerin geleceğini görür ve aileye haber verir. Daha sonra Carlise tüm yakınlarına giderek bu durumu düzeltmeye çalışır ve kendilerine yandaş toplarlar. Bu arada Alice ve Jasper gruptan ayrılıp kimseye söylemedikleri bir yere gitmişlerdir. Cullen’lara katılanlar arasında özel yetenekleri olan birçok vampir vardır ve bu vampirler Volturi ile savaşmak için hazırlık yapmaya başlar ve Bella’nın yetenekleri üzerinde çalışarak onu daha da güçlendirirler.

Savaş kapıya dayanır ve Aro ve beraberindeki Volturi ekibi Forks kasabasına gelirler ve karşılarında Cullenlar ile beraber diğer vampirler ve kurtlar vardır. Çatışma başlamadan hemen önce Alice ve Jasper olay yerine gelerek Alice, Aro’ya geleceği gösterir ve çatışma yaşanırsa kendisi dahil beraberinde getirdiği herkesin öleceğini gösterir ve Aro ve Volturi geri atmak zorunda kalır. Vampir filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken serilerden biri olan Alacakaranlık serisinin son filmi Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2 ya da Alacakaranlık 5 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile donmadan kesintisiz olarak en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden 4K Full HD ve 1080p kalitesinde keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum