Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
18,208 İzlenme
Clifford Büyük Kırmızı Köpek
6.1 IMDB Puanı

Clifford Büyük Kırmızı Köpek

(Clifford the Big Red Dog)
Yönetmen
Senaryo Norman Bridwell, Blaise Hemingway, Justin Malen
2021 yılında vizyona giren Clifford the Big Red Dog izle filmi ya da türkçe adıyla Clifford Büyük Kırmızı Köpek izle filmi Walt Becker yönetmenliğinde vizyona giren ABD, Kanada ve İngiltere ortak yapımı macera ve komedi filmleri türündeki bir animasyon filmidir. Film, Normal Bridwell’in filmle aynı adı taşıyan çocuk kitapları serisinden esinlenerek Blaise Hemingway ve Justin Malen’in kaleminden çıkmıştır. Yavru köpeklerinin en küçüğünün boyunun 25 metreye ulaşmasıyla, ailenin daha büyük bir eve taşınmasının ve köpekle maceralarının hikayesinin anlatıldığı Clifford Büyük Kırmızı Köpek izle filminin oyuncu kadrosunda ise Jack Whitehall, Darby Camp, Tony Hale, Sienna Guillory, David Alan Grier, Russell Wong, Kenan Thompson, John Cleese isimleri yer almaktadır.

Clifford türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, New York'ta yaşayan küçük Emily Elizabeth, okulundaki zengin ve şımarık arkadaşları tarafından dalga geçilir ve sıkıştırılır. Annesi Maggie ile birlikte yaşayan Emily’nin tek arkadaşı ise Owen Yu'dur. Annesi bir iş için başka bir şehre gitmek zorunda kalınca, Emily, sorumsuz amcasıyla kalmak zorunda kalır. Bir festivalde hayvanları korumayla gönüllü bir çadırda görev yapan Bridwell ise Emily’yi küçük kırmızı bir köpekle tanıştırır ve köpeğe ne kadar sevgi gösterirse onun o kadar büyüyeceğini söyler. Dayısı Casey ise ablası Magie’nin evde köpek bakmasına ve apartmanda da köpek beslemenin yasak olduğunu söyleyerek köpeği almayı reddeder.

Ertesi gün Emily okulda tekrar arkadaşları tarafından dalga geçildikten sonra eve döndüğünde, köpeğin çantasına saklandığını fark eder. Köpeğin adının Clifford olduğunu öğrendikten sonra dayısından köpeği evde tutması için ikna etmeye çalışır ancak Casey, köpeği sadece bir günlüğüne evde tutabileceğini söyler. Emily, Clifford’dan bir gün sonra ayrılacağı için üzülür ve gece yatarken ağladığında gözyaşları Clifford’un burnuna damlar. Sabah uyandığında ise Clifford devasa boyutlara ulaşmıştır. Casey de bu dev köpeği gördükten sonra onu apartman görevlisinden saklamaya çalışırlar ve daha sonra onun hasta olduğunu düşünerek veterinere götürürler. Ancak veterinere giderken Clifford oyun oynadığını zannederek tüm dikkatleri üzerine çekince, varlığı hemen yayılmaya başlar.

Clifford Büyük Kırmızı Köpek türkçe dublaj izle filminde daha sonra büyük bir biyoteknoloji şirketi Clifford’un varlığından haberdar olur ve köpeğin kendisine ait olduğu ile ilgili yalan söyleyerek polise haber verir. Bu arada Emily ve Casey, devasa köpek yüzünden evden atılırlar ve polisle teknoloji şirketinin adamları tarafından kovalandıktan sonra zengin Owen’ın evine sığınırlar. Casey ve Emily daha sonra köpeği aldıkları Bridwell'i bulur ve onunla anlaşma yaparlar. Ancak köpeğe bakamayacaklarsa onu Çin’e göndermek zorunda olduğunu söyler. Clifford daha sonra Owen'ın babasının ayarladığı gemiyle gönderilirken Emily gözyaşları içinde ona veda eder.

Gemideki gizli yolculuğu çok uzun sürmeyen Clifford yakalanır ve biyoteknoloji şirketine gönderilir. Diğer tarafta ise Emily ve Casey Bridwell'in ölmediğini ve hastanenin onlara yanlış bilgi verdiğini öğrenir. Clifford ise şirkette incelenmek için ameliyata alınacaktır ve Emily bu duruma engel olmak için arkadaşlarıyla beraber Clifford’u kurtarmaya çalışır. Casey’in kamyonuyla yardıma gelmesiyle Clifford’u kaçırmayı başarırlar ve Bridwell'e ulaşırlar. Ailecek izleyebileceğiniz tatlı ve güzel bir film olan Clifford the Big Red Dog ya da Clifford Büyük Kırmızı Köpek izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum