Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
1,940 İzlenme
Dünyanın Zirvesi
7.6 IMDB Puanı

Dünyanın Zirvesi

(Le sommet des dieux)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 1sa 35dk
Yönetmen
Senaryo Baku Yumemakura, Jirô Taniguchi, Jean-Charles Ostoréro
Dünyanın Zirvesi Konusu
    2021 yapımı Netflix Animasyonlarından olan The Summit of the Gods izle (Le sommet des dieux) ya da türkçe adıyla Dünyanın Zirvesi izle filmi Fransa yapımı bir animasyon filmidir. Dünyanın Zirvesi izle animasyon filmi, kendisiyle aynı adı taşıyan 1998 tarihli Jiro Taniguchi tarafından yazılan Japon manga serisinden uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Patrick Imbert’in yaptığı ve Everest Dağının zirvesine tırmanan ancak bir daha geri dönemeyen iki dağcının hikayesinin anlatıldığı bu yapımın karakter seslendirmelerini ise Lazare Herson-MAcarel, Eric Herson-Macarel ve Damien Boisseau isimleri yapmaktadır.

    Animasyon filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken yapımlardan biri olan Dünyanın Zirvesi Türkçe Dublaj izle animasyon filminin konusuna gelirsek, hikaye Everest'in başarısız bir tırmanışı sırasında yaptığı kötü çekimleri beğenmeyen bir dergi fotoğrafçısı olan Makoto Fukamachi tarafından anlatılıyor. Bir barda elinde eski bir kamera olan tuhaf bir adamla karşılaşır ve uzun zaman önce Everest'in zirvesine çıkmak için kullanılan bir kameranın elinde olduğunu söyler. George Mallory ve Andrew Irvine tarafından 1924'te, kimse zirveye çıkmayı başaramadığında ikili yıllar öncesinde denemiştir.

    Dünyanın Zirvesi altyazılı izle filminde 1924'te George Mallory ve Andrew Irvine, Everest Dağı'na tırmanmaya çalışırlar ancak bir daha geri dönemezler. Aradan geçen 70 yılın ardından Japon muhabir Makoto Fukamachi, Mallory'nin kamerasını bulduğunu düşünen Habu Joji adında bir dağcıyla tanışır. Bir süre sonra ikili yakın arkadaş olurlar ve Fukamachi, Habu'nun Everest’in zirvesine ulaşmaya çalıştığı yolculuğunda onun maceralarını kayda almak için ona eşlik eder. 2021 yapımı Netflix animasyon filmi The Summit of the Gods izle ya da Dünyanın Zirvesi izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.