Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
6,089 İzlenme
İp Man 1
8.0 IMDB Puanı

İp Man 1

(Yip Man)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Golden Harvest Company
  • Film Süresi 1sa 46dk
Yönetmen
Senaryo Edmond Wong, Chan Tai-Li
Efsane dövüş filmleri arasında yer alan İp Man 1 izle filmi 2008 yılında Wilson Yip yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Hong Kong yapımı biyografi ve dram filmleri kategorisinde olan İp Man Full izle filmi 12 ödül ve 12 adaylık kazanmıştır. Film aynı zamanda Bruce Lee’nin de hocası olan Ip Man isimli Çin’li bir Wing Chun eğitmeninin hayatından esinlenerek çekilmiştir. En iyi dövüş filmlerinden biri olan ve dövüş filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken İp Man serisinin ilk filmi olan İp Man 1 full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Donnie Yen, Sammo Hung, Simon Yam, Lynn Hung, Lam Ka-tung oyuncuları yer almaktadır.

Kesinlikle izlemenizi ısrarla tavsiye ettiğimiz İp Man 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Çin’in Foshan kenti birbirleri ile rekabet halindeki bir çok dövüş sanatları okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Kentin en ünlü ve en yetenekli eğitmeni ise aynı zamanda kibar ve iyi kalpli bir eğitmen olan İp Man isimli hocadır. Bir gün bir başka hocayı öğrencileri gaza getirir ve oda gidip İp Usta ile kapalı kapılar ardından dövüşür ancak yenilir. Dövüşün gizli kalacağı konusunda anlaşan eğitmenler bir şeyi hesaba katmaz ve Yuan isimli genç çocuk onların dövüşlerini izlemiştir ve onun yüzünden bir anda her yerde dövüş konuşulur.

Foshan’da insanlar kendi hallerinde yaşarlarken Çin ve Japonya arasındaki savaş şiddetini artırır ve Japonya Çin’i işgal etmeye başlar. İşgal sırasında ise İp Man’in de evine el konulur ve daha göçebe bir hayat yaşamak zorunda kalırlar. Japon ordusu Çinli insanları bazı ağır işlerde çalıştırırken İp Usta ve birkaç iyi arkadaşı da aynı yerde çalışmaktadır. İp Man 1 altyazılı izle filminde bir süre sonra bazı çalışanlar ortadan kaybolur ve sonrasında Çinlilerin 1 torba pirinç için dövüştüğünü öğrenir. Daha sonra dövüşe giden Liu gelmez ve İp onun için endişelenir ve dövüşe katılmaya karar verir. Salona gittiğinde ise Liu’nun 3 dövüşçüye meydan okuyarak orda bir torba pirinç için öldürüldüğünü öğrenir. İp Man bir hamle yaparak aynı anda 10 dövüşçü ile dövüşmek istediğini söyler. Japon General ilk başta şaşırsa da 10 dövüşçü çıkarır ve İp Usta hepsini öldüresiye döver ve 1 torba pirinç alarak oradan ayrılmak ister.

Bu arada İp Ustanın bir arkadaşının işlettiği iplik fabrikasına daha önce Foshan’a salça olan Jin Shanzhao gelip haraç ister. Fabrikadaki işçiler ise İp Ustadan kendilerini savunabilmeleri için onları eğitmesini isterler. Bu sırada Japon General ise İp Man’den askerlerini eğitmesini ister ancak İp bu teklifi reddeder. Daha sonra kendisine meydan okur ve Çinlileri katleden bir Japon generali öldürme fırsatı eline geçer. İp Man serisinin ilk filmi olan İp Man 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile sitemizden kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.
Serinin diğer filmleri 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum