Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
2,742 İzlenme
Jurassic Park
8.1 IMDB Puanı

Jurassic Park

(Jurassic Park 1)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 2sa 7dk
Senaryo Michael Crichton, David Koepp
1993 yılında vizyona giren Jurassic Park izle filmi, yönetmenliğini Steven Spielberg'in yaptığı ABD yapımı bir filmdir. Bilim kurgu, macera ve aksiyon filmleri türünde yer alan Jurassic Park 1 full izle filminin senaryosu ise Michael Crichton ve David Koepp isimleri tarafından kaleme alınmıştır. Dinazor temalı filmlerin en iyisi olan Jurassic Park filmleri serisinin ilk filmi Jurassc Park 1 filmi, kurgusal bir adada, zengin iş adamı olan John Hammond ve bir grup genetik bilimcisinin soyu tükenmiş dinozorlardan oluşan bir vahşi yaşam parkı yaratması ve sonrasında olan olayları anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum, Richard Attenborough, Bob Peck, Martin Ferrero gibi oyuncular yer almaktadır.

3 Oscar Ödülü ve 25 farklı ödülü olan Jurassic Park 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, John Hammond isimli iş adamı, Isla Nublar adasında klonlanmış dinozorlardan oluşan bir tema parkı olan Jurassic Park'ı kurar. Bir dinozorun bakıcılardan birini öldürmesinden sonra avukat Donald Gennaro tarafından temsil edilen parkın yatırımcıları, uzmanların parkı ziyaret etmesini ve güvenliğini onaylamasını talep eder. Bir matematikçi ve kaos teorisyeni Ian Malcolm ve Dr. Alan Grant ve paleobotanikçi Dr. Ellie Sattler davet edilir. Grup adaya geldiğinde canlı dinazorları görünce şok olurlar.

Ziyaretçiler bu klonlamanın kehribar içinde korunmuş tarih öncesi sivrisineklerden dinozor DNA'sı çıkarılarak gerçekleştirildiğini öğrenir. Kurbağalardan elde edilen DNA, dinozorların genomundaki boşlukları doldurmak ve üremeyi önlemek için, embriyonik gelişimin kritik bir döneminde testosterona maruz kalmadan tüm dinozorlar dişi yapılmıştır. Ayrıca ekip bir bebek Velociraptor'un yumurtadan çıkışına tanık olur ve raptor muhafazasını ziyaret eder. Jurassic Park filminde öğle yemeği sırasında grup klonlamanın etiğini ve parkın yaratılmasını tartışırken, Malcolm, genetik mühendisliğinin etkileri konusunda uyarılarda bulunur ve parkın kaçınılmaz olarak bozulacağını söyler.

Jurassic Park 1 izle filminde gruba, Hammond'ın torunları Lex ve Tim Murphy katılırken, Hammond turu kontrol odasından denetler. Ancak tur planlandığı gibi gitmez, dinozorların çoğu ortaya çıkmaz ve grup hasta bir Triceratops ile karşılaşır. Jurassic Park’ın veterineriyle birlikte Triceratops'u incelemek için Sattler geride kalır. Diğer tarafta ise Jurassic Park'ın bilgisayar programcısı Dennis Nedry, Hammond'ın rakibi için çalışan bir adam olan Dodgson tarafından döllenmiş dinozor embriyolarını çalmak için rüşvet alır. Ayrıca Jurassic Park’ın elektrikli çitlerinin çoğunu devre dışı bırakır ve T-Rex’in kaçmasına ve gruba saldırmasına izin verir.

Imdb Top 250 filmleri arasında yer alan ve izlemeniz gereken en iyi filmler listesinde üst sıralarda bulunan Jurassic Park filmleri serisinin ilk filmi Jurassic Park 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.