Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
134,946 İzlenme
Karayip Korsanları 1
8.0 IMDB Puanı

Karayip Korsanları 1

(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney
  • Film Süresi 2sa 23dk
Yönetmen
Senaryo Ted Elliott, Terry Rossio, Stuart Beattie
2003 yılında Gore Verbinski yönetmenliğinde vizyona giren Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl izle türkçe adıyla Karayip Korsanları 1 Siyah İnci'nin Laneti izle filmi IMDb Top 250 filmleri listesinde 64. sırada yer almaktadır. Senaryosu Ted Elliott, Terry Rossio ve Stuart Beattie isimleri tarafından yazılan Karayip Korsanları 1 türkçe dublaj izle filmi 5 Oscar adaylığı, 88 adaylık ve 31 farklı ödül kazanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley gibi isimler yer almaktadır.

Fantastik filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken Karayip Korsanları serisi ilk filmi olan Siyah İnci’nin Laneti Karayip Korsanları 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, 18. yüzyılın başlarında Vali’nin kızı Elizabeth Swann, bir demirci olan Will Turner ile sevgilidir. Ancak babası onu daha soylu biriyle evlendirmek istemektedir. Düğün günü Will ile kaçmak isterken uçurumdan düşer ve korsan Jack Sparrow onu kurtarır. Elizabeth’in evlenmek üzere olduğu kişi ise donanma komutanıdır ve Jack ile aralarında bir kovalamaca başlar ve yakalanır. Aynı gece ise Siyah İnci isimli korsan gemisi limana ve kasabaya saldırırarak Elizabeth’i de kaçırırlar. Elizabeth’in kaçırılmasının sebebi ise Will’den aldığı madalyondur.

Madalyonun özelliği ise Siyah İnci mürettebatının üzerindeki laneti kaldırabilmesidir. Bunun için ise Turner soyundan birinin kanına da ihtiyaçları vardır. Elizabeth ise bu durumu bilmeden Vali’nin kızı olduğu açığa çıkmaması için soyadını Turner olarak tanıtır. Will Turner ise Elizabeth’i kurtarmak için Jack Sparrow’u serbest bırakır ve Siyah İnci’nin peşine düşerler. Siyah İnci’nin kaptanı korsan Barbossa, çalıntı hazine ve madalyonu yerine geri koyar ve Elizabeth’in kanını üzerine akıtır ancak lanet bozulmaz.

Daha sonra çıkan olaylardan sonra Willl, Barbossa tarafından yakalanır. Ancak donanma komutanı Norrington’un da çatışmaya dahil olmasından sonra olaylar içinden çıkılamaz bir hal almaya başlar. Karayip Korsanları 1 Siyah İnci’nin Laneti izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.