Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
1,169 İzlenme
Riverdance
5.4 IMDB Puanı

Riverdance

(Riverdance Animasyon Macerası)
Senaryo David Rosenbaum, Tyler Werrin
2021 yılında vizyona giren Riverdance: The Animated Adventure izle ya da diğer adıyla Riverdance Animasyon Macera izle filmi, yönetmenliğini Eamonn Butler ve David Rosenbaum’un yaptığı bir filmdir. İngiltere ve İrlanda ortak yapımı olan Riverdance full izle filminin senaryosu ise David Rosenbaum ve Tyler Werrin tarafından kaleme alınmıştır. Fantastik filmler türünde yer alan animasyon filmi Riverdance izle filminin karakter seslendirmelerini ise Pierce Brosnan, Brendan Gleeson, Lilly Singh, Jermaine Fowler, John Kavanagh isimleri tarafından yapılmıştır.

Riverdance Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, İrlanda'da bir sahil kasabasında geçen Riverdance: Animasyon Macera izle filmi, deniz feneri bekçisi olarak çalışan yaşlı bir adam olan Patrick'in hikayesini anlatmaktadır. Karısı ve bildiği her şeyi öğrettiği torunu Keegan ile birlikte yaşayan Patrick öldüğünde, Keegan'a deniz fenerinin sorumluluğu kalır. Patrick deniz fenerinin bekçisi olur, aynı zamanda yetenekli bir dansçıdır. Köylülere göre, Patrick gençliğinde o kadar hızlı dans ederdi ki halen kimse onun hızına yetişememiştir. Patrick yaşlansa da her akşam deniz fenerinin ışığını açmayı asla unutmaz. Köylüler ise ışığın karanlık dünyanın avcılarının dünyalarına girmesini engellediğine inanırlar.

Bu avcılar nehrin akışından sorumlu olan geyiği öldürürler ve eğer bu olursa, ışık dünyası karanlık güçler tarafından ele geçirilecektir. Köydeki efsaneye göre Megaloceros Giganteus'un efsanevi dünyasındaki geyikler nehrin akmasını sağlayan Nehir Dansı yapar. Bu nedenle avcıların dünyalarına girmesine izin vermemek çok önemlidir. Keegan deniz fenerindeyken köylülerin avcıya olan inancıyla alay eder ve avcı gibisi olmadığını ve deniz fenerinin sadece geceleri gemilerin limana girmesine yardımcı olmak için olduğunu söyler. Patrick hala Keegan'ı köyü güvende tutmak için geleneklerini sürdürmesi konusunda uyarır. Patrick ise deniz fenerinden gün batımını izlerken en çok yapmayı sevdiği şeyi yaparak huzur içinde ölür.

Riverdance Altyazılı izle filminde denizden dönerken avcı geyiğe saldırır. Patrick öldüğünde, Keegan lambayı yakmadan deniz fenerini terk etmiştir ve o zaman avcı köye girmiştir. Geyik gibi, Keegan da avcının bir efsane olduğunu düşünmektedir ancak büyülü geyik kadar avcı da doğrudur. Avcı tuzak kurar ve sonunda bunlardan birinde geyiklerin kralı Patrick'i yakalar. Sonrasında boynuzlarını keser ve köydeki nehir kurur. Patrick ölür ve karanlığın dünyası devralır. Keegan ise hatasını anlar ve avcıyla tek başına kavga etmeye başlar. Bekçi, avcının denizi geçmesine izin vermemesini, yoksa karanlık dünyanın sonsuza kadar kalacağını söyler. Keegan avcıya saldırmak için fırlatma becerilerini kullanır ve denizdeki balıklar da ona yardım eder. Keegan daha sonra Patrick'in boynuzlarını serbest bırakır ve onları denize atar.

Deniz, avcıyı çileden çıkarır ve yutar daha sonra köyde nehir yeniden akmaya başlar ve ışık dünyası tekrar geri gelir. Keegan deniz fenerinin sorumluluğunu mutlu bir şekilde üstlenir ve köy tekrar güvendedir. 2021 yılının en iyi animasyon filmlerinden biri olan Riverdance izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi film izleme sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.