Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
366 İzlenme
Telefon
7.1 IMDB Puanı

Telefon

(The Call)
Yönetmen
Senaryo Sergio Casci, Chung-Hyun Lee
Ödüller 4 ödül & 9 Adaylık.
The Call (Kol) izle filminde 2019 yılında, 28 yaşındaki Kim Seo-yeon, kırsal bir bölgede hasta, yabancılaşmış annesini ziyarete giderken cep telefonunu kaybeder. Yıkık çocukluk evine vardığında onlarca yıllık bir telsiz telefon bulur ve bu telefon aracılığıyla annesi tarafından işkence gördüğünü söyleyen sıkıntılı bir kadından aramalar alır. Evi araştırdıktan sonra, Seo-yeon, telefondaki kadın Oh Young-sook'un 1999'da aynı evde yaşadığını öğrenir. İkisi telefon aracılığıyla zaman içinde iletişim kurabilir ve hayatları hakkında bilgi alışverişinde bulunabilir. . Young-sook yetim kalır ve bir şaman olan üvey annesiyle birlikte yaşarken, Seo-yeon babasını bir yangında kaybeder ve annesi Eun-ae'yi suçlar.

Young-sook, Seo-yeon'dan gelen bilgilere dayanarak, Seo-yeon'un babasını öldüren yangını önlemek için gizlice evden dışarı çıkar. Başarılıdır ve Seo-yeon'un gerçeği değişir: Ebeveynleri hem hayatta hem sağlıklıdır ve evleri gösterişlidir. Ancak Young-sook annesi tarafından cezalandırılır ve Seo-yeon'un hayatının onunki aynıyken iyileşmesine içerlenir.

Seo-yeon interneti araştırır ve Young-sook'un bir şeytan çıkarma sırasında annesi tarafından öldürüldüğünü öğrenir. Bir sonraki telefon görüşmesi sırasında Seo-yeon, kendini kurtaran ve onun yerine annesini öldüren Young-sook'u uyarır. Artık serbest kalan Young-sook bir seri katil olur. Seo-yeon, günümüzde Young-sook'un kurbanları ortadan kaybolunca neler olduğunu anlar. Bir telefon görüşmesi sırasında Seo-yeon, Young-sook ile yüzleşir, ancak yanlışlıkla ona tutuklanacağını açıklar.

1999'da Young-sook, evi satın almak için eve gelen 8 yaşındaki Seo-yeon ve babası tarafından ziyaret edilir. Young-sook, Seo-yeon'un babasını öldürür ve genç Seo-yeon'u esir alır. 2019'da Seo-yeon'un gerçeği tekrar değişir: babası öldü ve ev daha da kötü durumda. Young-sook, Seo-yeon'u arar ve ona nasıl tutuklanacağını öğrenmesini söyler. İlk başta Seo-yeon, Young-sook'a yanlış bilgi verir, ancak daha sonra Young-sook, Eun-ae'yi öldürmekle tehdit edince, Seo-yeon, 1999'da kullanılan not defterini almak için yerel polis karakoluna girer. Young-sook, Seo-yeon'la alay eder. Aynılar, çünkü başlangıçta babasını öldüren yangına Seo-yeon neden oldu ve Eun-ae'nin sorumlu olduğu konusunda yalan söyledi.

Seo-yeon, Young-sook'a doğru bilgiyi verir ve gerçekliği tekrar değişir: ev artık seri katil olarak durmadan devam eden yaşlı bir Young-sook'a aittir. Defterin içeriği de değişir, Eun-ae'nin bir polis memuruyla birlikte eve geldiği ve telsiz telefonda bir arama yaptığı notu ile değişir. Seo-yeon evde aramayı bekler ve bunu Eun-ae'yi uyarmak için kullanır.

1999'da Young-sook, polis memurunu öldürür ve Eun-ae'yi kovalar. 2019'da, yaşça daha büyük olan Young-sook kendini gösterir ve benzer şekilde Seo-yeon'un peşine düşer. Eun-ae telefonu tekrar kullanır ve Seo-yeon telefonu açar ve onu dövüşmeye teşvik eder. Eun-ae görünüşe göre Young-sook'u öldürmek için kendini feda eder ve evin terkedilmesi ve yaşlı Young-sook'un ortadan kaybolmasıyla 2019 değişir. Seo-yeon evi terk eder ve yaralarla da olsa hayatta ve iyi olan Eun-ae ile duygusal olarak yeniden bir araya gelir.

Bir kredi ortası sahnesinde, yaşlı Young-sook telefonu genç meslektaşını aramak ve onu Eun-ae ve polis memuru hakkında uyarmak için kullanır, onun kendi geçmişini değiştirmesine izin verir ve Eun-ae'yi Seo-yeon'un yanından siler. Sonunda sahne, beyaz bir beze sarılı bir kişinin sandalyeye bağlı olduğu ve yardım çığlıkları attığı işkence odasına kesiliyor. Örtü kaldırıldığında, büyük ihtimalle ölümü Young-sook tarafından karşılanacak olan korkmuş bir Seo-yeon ortaya çıkar. 2020 yapımı Telefon (The Call) izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni farkıyla Full HD ve 1080p kalitede keyifle izleyen herkese iyi seyirler dileriz.