Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Alternatif Fragman
1,238 İzlenme
The Power
5.5 IMDB Puanı

The Power

(The Power)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Air Street Films
  • Film Süresi 1sa 32dk
Kategori
2021 yapımı korku filmleri arasında yer alan The Power izle filmi yönetmenliği ve senaryosunda imzası bulunan Corinna Faith tarafından yapılmıştır. 70’li yılların Londrasında geçen hikayede stajyer bir hemşirenin, madenciler tarafından yapılan grev sebebiyle kesilen elektrikler nedeniyle çalıştığı hastanede başından geçen korkunç olayların anlatıldığı İngiltere yapımı bir korku filmidir. The Power full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Rose Williams, Emma Rigby, Shakira Rahman, Charlie Carrick, Diven Henry gibi oyuncular yer almaktadır.

Korku filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz filmlerden biri olan The Power izle filminin konusuna gelirsek, İngiltere’de 70’li yılların henüz başında yaşanan bir enerji kaynağı krizi nedeniyle madenciler greve başlar. Bu grev neredeyse ülkenin tamamına elektrik kaynağının ulaşamaması ve karanlığa gömüleceği anlamına geldiği için hükümet bu duruma önlem olarak planlı bir elektrik kesintisi yapmaya karar verir. Valerie isimli genç ve tecrübesiz bir hemşire ise yeni işe başladığı hastanede Matron tarafından ilk olarak azarlanır derecede bir konuşmaya maruz kaldıktan sonra, kesintiler nedeniyle hastanede tahliyelerin yoğun olduğunu ve gece ve gündüz vardiyalarında çalışmak zorunda olduğunu söyler. Valerie ise samimi bir şekilde seve seve kalabileceğini söyler.

Val, genel olarak elektrik kesintilerinden nefret eden bir kızdır ve gece vardiyası da bu kesintilerden birine denk gelecektir. Ancak yetim çocuklara bakan bu hastane, tahliyelerden sonra çok az sayıda çocuğa ev sahipliği yapmaktadır. Baş hemşire ile aralarında geçen bir tatsızlıktan sonra Val’ zor bir görev verir ve karanlık korkusu olan Val, her ne kadar korksa da görevi kabul etmek zorunda kalır. Ancak hastanenin labirent gibi olan koridorları ve karanlık odaları zaman geçtikçe onu ürkütmeye yeter. Henüz yeni olmasına rağmen beraber kaldıkları diğer dört hemşirenin aksine Valerie, hastaları tedavi etmek ister ve tüm olumsuzluklara rağmen iyimserdir. Herkes hastaneyi terk ettikten sonra görevli olduğu yoğun bakım odasına gitmek için bir koridoru geçmek üzereyken gücün erken kesildiğini fark eder ve korkarak odasına gitmeye çalışır. Bir jeneratör arızası ise yolunu değiştirmesine sebep olur.

The Power altyazılı izle filminde daha sonra gecenin karanlığına kendisini hazırlayan Valerie, karanlığın hastanenin içinde daha güçlü olduğunu fark eder ve küçük odalardan duyduğu fısıltılar onu odalara çekmeye çalışır. Barbara ile tanıştıktan sonra onun ne kadar itici bir karakter olduğuna karar verir ancak hastanede duyduğu kokunun kendisini takip ettiğini düşünür. Güç ise kontrolü ele almaya başlar ve jeneratörler çalışmaz hale gelir. Yoğun bakımda yalnız kaldığında ise sessiz ve derinden gelen fısıltılar artmaya başlar ve Valerie karanlıkta sesin kaynağını merak ettiği sırada bilinmeyen bir varlık tarafından yere düşürülür. İlk başta birinin şaka yaptığını düşünse de bir süre sonrasında hastanede bilinmeyen bir varlığın olduğundan emin olur. Senaryosu tahmin edilebilir olsa da kasvetli ve başarılı ortamıyla izlemeniz gereken korku filmleri arasında yer alan 2021 The Power izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak en donmadan 4K, Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi korku filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın