Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

2,093 İzlenme
Akıl Defteri
8.4 IMDB Puanı

Akıl Defteri

(Memento)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Newmarket Capital Group
  • Film Süresi 1sa 53dk
Senaryo Christopher Nolan, Jonathan Nolan
Guy Pearce ve Carrie-Anne Moss’un başrollerinde yer aldığı Akıl Defteri 1080p izle filmi orijinal adıyla Memento izle filmi 2000 yılında Christopher Nolan yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosunu da Nolan kardeşlerin yazdığı film 2 Oscar adaylığı, 54 farklı ödül ve toplamda 55 adaylık ile önemli bir başarıya imza atmıştır. IMDb top 250 filmleri izle listesinde elli dördüncü sırada yer alan ABD yapımı Akıl Defteri izle filmi kesinlikle izlenmesi gereken gizem filmleri ve gerilim filmleri kategorisinde en üst sıralarda yer almaktadır.

Memento türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Film Siyah beyaz sahnelerde eski bir sigortacı Leonard Shelby'nin bir otel odasında bilinmeyen bir numaradan gelen arama ile konuşmasıyla başlar. Leonard'ınbir hastalığı vardır ve daha önce iki kişinin kendisine saldırmasından sonra zaman zaman hafıza kaybı yaşamaktadır. Leonard, karısına tecavüz edip öldüren bir adamı öldürdüğünü ve diğerini dövdüğü sırada kaçtığını polise açıklar. Polis ikinci bir saldırgan olduğu konusunda ise onunla aynı fikirde değildir, ancak Leonard saldırganın adının "John G" veya "James G" olduğunu belirtir. Leonard anılarını hatırlamak için, fotoğrafları ve dövmeleri kullanır. Leonard, sigortacılık yaptığı dönemden kendisi ile aynı hastalığa sahip olan Sammy Jankis'i hatırlar. Yapılan testler sonucunda Sammy'nin anılarını tekrar yoluyla hatırlayacağının imkansız olduğunu öğrendikten sonra, Leonard kendisinin en iyi ihtimalle psikolojik olduğuna inandı ve sigorta talebini reddeder. Sammy'nin karısı ise Sammy'den insülin iğnelerini yapmasını ister ve Sammy'nin ona ölümcül olabilecek aşırı doz vermekten kendini alı koyacağını umar. Ancak, Sammy iğneyi yapmaya devam eder ve karısı aşırı dozdan ölür.

Memento filminin zaman döngüsünde, Leonard kendi kendine John G'nin plakasını vücuduna dövme olarak yaptırır. Barmen Natalie ile tanışır. Leonard'ın durumunu anlar ve onu Dodd adında bir adamı şehir dışına kaçırması için kullanır ve bunun karşılığında plakayı bulmayı teklif eder. Bu sırada Leonard, Teddy ile tanışır. Natalie, Teddy'nin gerçekte kim olduğunu kanıtlayan ve tam adı olan John Edward Gammell yazılı ehliyetini Leonard’a verir. Memento izle Akıl Defteri izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle 4K Full HD ve 1080p kalitesinde Christopher Nolan filmleri izle arasında en iyilerinden biri olan bu filmi en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.