Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
5,594 İzlenme
Akıl Oyunları
8.2 IMDB Puanı

Akıl Oyunları

(A Beautiful Mind)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 2sa 15dk
A Beautiful Mind izle ya da türkçe adıyla Akıl Oyunları izle filmi 2001 yılında Ron Howard yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu Akiva Goldsman’e ait olan Akıl Oyunları full izle filmi ABD yapımı biyografi ve dram filmleri türünde olup Nobel ödülü ve Abel ödülü sahibi Amerikalı matematikçi John Nash’in hayatını anlatmaktadır. 4 Oscar ödülü, 63 adaylık ve 33 farklı ödül kazanan film IMDb top 250 filmleri listesinde kendine 148. sırada yer bularak önemli bir başarıya imza atmıştır. A Beautiful Mind Türkçe Dublaj izle filminin oyuncu kadrosunda ise Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly, Paul Bettany, Adam Goldberg, Judd Hirsch, Josh Lucas, Anthony Rapp, Christopher Plummer gibi oyuncular yer almaktadır.

Akıl Oyunları Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 1947 yılında John Nash isimli genç Princeton Üniversitesi’nde eğitim hayatına başlar. Nash ilk olarak oda arkadaşı Charles Herman, Sol, Ainsley ve Bender ile tanışır. Sosyalleşme ile ilgili sıkıntılı olan Nash arkadaşları ile birlikte bir barda eğlenirken kadınlarla nasıl tanışacağı konusunda arkadaşları ile tartışırken farklı konulardan ilham alır ve bir makale yazmaya karar verir ve bu makale onun MIT’de burs almasını sağlar. Bir kaç yıl sonra Nash düşman iletişimini inceleyip şifrelerini kırabilmek için Pentagon’a davet edilir ve William Parcher ona gizli bir görev verir. Bu görevde ise Sovyetlerin yapacağı bir saldırıyı engellemek için yayınlanan dergilerde ve gazetelerde şifreler aramaya başlar ve bulduğu şifreleri dosyalayarak gizli bir evin posta kutusuna atar.

Bir süre sonra gittikçe paranoyaklaşan Nash, takip edildiğini düşünmeye başlar. A Beautiful Mind izle filminde daha sonra Nash kendi öğrencilerinden biri olan Alicia’ya karşı birşeyler hissetmeye başlar. Alicia’da Nash’e karşı boş değildir ve bir gün onu yemeğe davet eder ve bu yemekte birbirlerine aşık olurlar. Bir süre sonra Nash ile Alicia evlenir ve çocukları olur. Bu sırada Nash emir aldığı Parcher ile birlikteyken sovyet ajanlarının saldırısına uğrar ve artık hayatının tehlikede olduğunu düşünmeye başlar. Bir gün Harvard Üniversitesi’nde konferans sırasında ajanların onu öldüreceği korkusuna kapılır ve kaçmaya başlar. Okul içindeki kaçış sonrasında uyuşturucu iğne ile bayıltılan Nash gözlerini bir psikiyatri servisinde bir yatağa bağlanmış şekilde açar.

Dr. Rosen, Alicia’yı kliniğe çağırır ve Nash’in şizofren olduğunu, aslında Charles, Marcee ve Parcher diye birinin olmadığını açıklar ve sonrasında doktor ile beraber Nash’in yanına giderek Alica ona gerçeği söyler. Ayrıca Alicia, Nash’in aylardır gizli bir evin posta kutusuna bıraktığı mektupları ortaya çıkarır ve onlarında bir adrese ulaşmadığını, sadece hayal gücünde olan bir şey olduğunu söyler. Nash kısa bir tedavinin ardından ilaç desteği ile birlikte taburcu edilir ve ilaçları kullanmaya başlayarak normal hayatına geri döner. Ancak bir süre sonra Alicia, Nash’in ilaçları almayı bıraktığını ve görevi olduğunu iddia ettiği işe geri döndüğünü fark eder. İşin kötü tarafı ise Alicia bebeklerini Nash’e bırakmıştır ve Nash ise bebeğe Charles’ın baktığını öne sürerek kendini savunur.

Alicia ise bebeği tek başına küvetin içinde boğulmak üzereyken bulur ve sonrasında Nash’i ve evi terk eder. Nash daha sonra Alicia’ya engel olmaya çalışır ve gördüğü hayali insanların hiç yaşlanmadığını fark ettiğini ve gerçek olmadıklarını kabul ederek onu ve bebeğini geri dönmeleri için ikna etmeye çalışır. Alicia ise ona son bir şans vererek kalmaya karar verir. Kesinlikle izlemeniz gereken gerçek bir hayat hikayesinden uyarlama olan A Beautiful Mind izle ya da Akıl Oyunları izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde sitemizden keyifle izleyebilirsiniz.