Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
10,599 İzlenme
The Electrical Life of Louis Wain
6.8 IMDB Puanı

The Electrical Life of Louis Wain

(The Electrical Life of Louis Wain)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Amazon Studios
  • Film Süresi 1sa 51dk
Yönetmen
Senaryo Will Sharpe, Simon Stephenson
2021 yapımı Amazon Prime dizisi Louis Wain'in Elektriksel Yaşamı ya da orijinal adıyla The Electrical Life of Louis Wain izle filmi Will Sharpe yönetmeliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu Simon Stephenson'a ait olan bir hikayeden, Stephenson ve Sharpe'ın ortaklaşa kaleminden çıkan bir biyografi ve dram filmleri türünde yer alan bir filmdir. The Electrical Life of Louis Wain full izle filminin başrolünde ise Benedict Cumberbatch yer alırken, Claire Foy, Andrea Riseborough, Toby Jones gibi oyuncular ise yardımcı rollerde yer almaktadır.

Ünlü kedi tabloları ile tanınan İngiliz ressam Louis Wain’in hayatını konu eden The Electrical Life of Louis Wain türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 1880’li yılların sonlarında Louis Wain isimli sanatçı geçimini illüstratör olarak sağlamaktadır. Babasının ölümünden sonra evde birlikte yaşadığı annesi ve beş kız kardeşinin yanı sıra onların eğitimi için eve yatılı olarak gelen yeni yardımcıları Emily Richardson’da aile halkına dahil olur. Daha sonra Emily ile ruh eşi birbirlerinin ruh eşi olduklarını düşünürler ve çift kısa süre sonra büyük bir aşka yelken açar. Çift daha sonra Peter adını verdikleri siyah beyaz bir sokak kedisini sahiplenirler.

Dönem filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan The Electrical Life of Louis Wain izle filminde içinde bulundukları dönemde bir kediyi evcil hayvan olarak beslemek normal karşılanmaz. Ancak Louis Wain’in çizdiği kedi tabloları da bu durum kadar sıradışıdır. Ancak bu çok sevdikleri kedi Peter öldükten sonra Wain, teselliyi hiçbir şeyde bulamaz. Kedisine olan sevgisini ve acısını çizimlerine aktaran Wain’in tabloları kısa süre içinde büyük yankı uyandırmaya başlar. Hatta ünlü bir müzisyen o tablolar hakkında “Louis Wain’in çizdiği kedilere benzemeyen kediler kendilerinden utanır” gibi iddiali övgülerde bulunur. The Electrical Life of Louis Wain altyazılı izle filminin anlatmak istediği ise dünyanın en iyi mühendislerinin ve bilim adamlarının çoğu elektriğin doğasını derinden kazıp karanlığı aydınlatmak ve makineleri çalıştırmak için elektriği kullanmaya çalışırken,

Louis Wain ise elektrik kuvvetinin bizi zamanda ileriye çeken ve anılarımızı korumamıza yardımcı olan şey olduğuna inanmaktadır ve elektriği "hayatın en endişe verici sırlarının anahtarı" olarak tanımlardı. Wain kedi çizimlerini bu fikirden ilham alarak tablolarına dökmüştür. Ancak Wain ölmeden önceki son on yılını akıl hastanelerinde geçirmiştir. Dönem filmleri ve biyografi filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmler arasında üst sıralarda yer alan ve Benedict Cumberbatch’ın başrolünde oynadığı 2021 yapımı The Electrical Life of Louis Wain izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi dönem filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

19 yorum