Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
4,771 İzlenme
Sıkıysa Yakala
8.1 IMDB Puanı

Sıkıysa Yakala

(Catch Me If You Can)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Dreamworks Pictures
  • Film Süresi 2sa 21dk
Senaryo Jeff Nathanson, Frank Abagnale Jr., Stan Redding
2002 yılında vizyona giren Catch Me If You Can izle ya da Türkçe adıyla Sıkıysa Yakala izle filmi, yönetmenliğini Steven Spielberg'in yaptığı ABD yapımı bir filmdir. Senaryosu Jeff Nathanson tarafından kaleme alınan Sıkıysa Yakala full izle filmi biyografi ve suç filmleri türünde yer alırken, Frank Abagnale’in gerçek hikayesinden esinlenerek beyaz perdeye aktarılmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye gibi oyuncular yer almaktadır.

Gelmiş geçmiş en iyi filmler listesinde kendine üst sıralarda yer bulan Catch Me If You Can izle filminin 2 Oscar adaylığı ve 11 farklı ödülü bulunurken, film aynı zamanda IMDb Top 250 filmleri listesinde 196. sırada yer almaktadır. Sıkıysa Yakala Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Frank'in çeşitli suçlarının ve ve bu suçlardan aldığı cezaların listelendiği tuhaf bir yarışma programında yer alması etrafında dönerken, film birbirinden tamamen farklı iki hikayeyi anlatmaktadır.

Sıkıysa Yakala izle filminin ilk hikayesi ise şöyle, Frank'in 1963'ten sonraki hayatını ve lise döneminden dünyaca ünlü bir dolandırıcıya nasıl dönüştüğünü anlatmaktadır. Diğer hikaye ise 1969 yılında Fransız polisi tarafından yakalandıktan sonraki hayatını anlatmaktadır. Frank, New York’da babası Frank Abagnale Sr.'nin üzerinde yürüdüğü yeri çok severek büyür. Babasından pazarlama cazibesini ve annesininde bazı özelliklerini almıştır. Bu iki özelliğin birleşimi onu son derece yetenekli ve tehlikeli bir dolandırıcı yapar. Bir gün anne ve babasının boşandığını öğrenen Frank, evden kaçar ve FBI peşine düşene kadar koşmaya devam eder.

Frank okulda öğrenciyken, tüm sınıfını Fransızca öğretmeni olduğuna inandırır. Frank büyük bir hayal gücü ve hızlı zekası ile yasa dışı faaliyetlere doğru geçiş yapar. Birkaç yıl sonra ise Frank pilot olur ve bir doktor ile bölge savcısı kılığına girer. Ayrıca birkaç milyon dolarlık çek sahteciliği de yapar. Frank'in peşindeki FBI ajanı Carl Hanratty ile sürekli kedi fare oyunu oynar. Kısa süre sonra Brenda adında bir hemşireye aşık olur ve yeni bir sayfa açmayı düşünerek Baro sınavına girer ve bu sınavda başarılı olur. Daha sonra Brenda'nın babası Roger Strong ile çalışmaya başlar.

Ancak Carl onu tekrar bulur ve Frank'in kaçmaktan başka seçeneği kalmaz. Sonunda annesinin memleketi Fransa’ya gider ve burada Fransız polisi tarafından tutuklanır. Carl onu Amerikaya götürmek için hapishaneye gelir ve dönüş yolunda Carl, Frank'e babasının öldüğünü söyler ve Frank tekrar kaçmak zorunda kalır. IMDb puanı yüksek filmler arasında yer alan Catch Me If You Can izle ya da Sıkıysa Yakala izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.