Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
1,134 İzlenme
City of Lies
6.5 IMDB Puanı

City of Lies

(Yalanlar Şehri)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi FilmNation Entertainment
  • Film Süresi 1sa 52dk
Yönetmen
Senaryo Randall Sullivan, Christian Contreras
2018 yılında vizyona giren City of Lies izle filmi, Brad Furman tarafından yönetmenliği yapılan ABD yapımı bir filmdir. Polisin rapçi Tupac Shakur ve The Notorious BIG cinayetleriyle ilgili soruşturmalarının hikayesini anlatan suç ve gerilim filmleri türündeki City of Lies full izle filminin senaryosu ise Randall Sullivan'ın Labyrinth adlı kitabından uyarlanarak Christian Contreras tarafından kaleme alınmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Johnny Depp, Forest Whitaker, Rockmond Dunbar, Neil Brown Jr. gibi oyuncular yer almaktadır.

City of Lies Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 1997 yılında dedektif Russell Poole, gizli bir dedektif Frank Lyga'nın subay Kevin Gaines'i vurduğu bir olayı araştırmaktadır. Gaines, Frank'e silah çeker ve Frank onu nefsi müdafaa için ilk vurduğunda onu tehdit eder. Ancak medya bunu bir Irkçı Polisin başka bir eylemi olarak görür. Bu dava, bilmeceyi çözmeye çalışan Poole'un hayatındaki labirentin ilk kapısını açmıştır.

Frank'in trafik kazasından dokuz gün önce, Amerikalı Rapçi Christopher Wallace, diğer adıyla Notorious BIG, sokakta altı kez vurulur ve bunun üzerine birçok komplo teorisyeni, dört kez vurulan bir başka ünlü rapçi olan Tupac Shakur'un öldürülmesinden Notorious BIG'i sorumlu tutar. Aradan 18 yıl geçmesinden sonra, ne Notorious BIG'in ne de Tupac'ın cinayeti çözülmez ve Poole hala önemli kanıtlar bulmak için mücadele etmeye devam eder. Poole, Biggie'nin annesinin bir aile üyesini kaybettiğini öğrenir ve cevaplar aramaya başlar. Mevcut zaman çizelgesinde Poole, Notorious BIG cinayetini çözmek için gazeteci Darius Jackson ile birlikte çalışmaya başlar.

Poole'a göre City of Lies altyazılı izle filminde 1991 yılında Rodney King'in ırkçı bir şekilde öldürülmesinden sonra Rapçi Tupac isyana bir şarkı besteler. Yaratıcılığı, ünlü Suge Knight'ın sahibi olduğu Death Row Records şirketi tarafından değerlendirilir. Diğer tarafta ise Doğu Yakası'nda akıcı bir rapçi öne çıkar ve başka bir şirket için marka yaratır. Tupac ve Notorious BIG profesyonel olarak rakiplerdir ve aralarında bir kan davası başlar. Tupac vurulduğunda, hayranlarının çoğu Biggie'yi suçlar.

Poole, Death Row Records şirketinin sahibi Suge Knight'ın sokak kurallarına göre oynayan bir çete üyesi olduğunu öne sürer ve FBI özel ajanı Terrence Watts ile şirket arasında bir bağ bulur. Başrolünde Johnny Depp’in yer aldığı City of Lies izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede en iyi film izleme sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.