Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
1,044 İzlenme
Deli ve Dahi
7.3 IMDB Puanı

Deli ve Dahi

(The Professor and the Madman)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Voltage Pictures
  • Film Süresi 2sa 4dk
2019 yılında vizyona giren Deli ve Dahi izle filmi orijinal adıyla The Professor and the Madman izle olan ve Farhad Safinia yönetmenliğinde vizyona girmiştir. İrlanda yapımı biyografi ve gizem filmleri arasında yer alan Deli ve Dahi izle filminin oyuncu kadrosunda ise Mel Gibson, Sean Penn, Natalie Dormer, Eddie Marsan, Jennifer Ehle, Jeremy Irvine, David O'Hara, Ioan Gruffudd, Stephen Dillane, Laurence Fox ve Steve Coogan gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

Deli ve Dahi türkçe dublaj izle filminin konusu ise, William Chester Minor bir cinayet işler fakat deli olduğu için suçsuz bulunarak Broadmoor'a gönderilir. James Murray ise Oxford Üniversitesi’nde çalışmaktadır. Murray küçük yaşta okulu bırakmış olmasına rağmen Üniversite için çalışabilecek yeteneğe sahip olduğu düşünülür. Üniversite yönetiminden sürekli onu zorlayıcı isteklerde bulunulsa da Murray ona yöneltilen her problemi başarı ile çözer.

Murray’in çalışması ise günümüzdeki Oxford İngilizce Sözlüğü üzerinedir. Ancak bu çalışması ve kendisi ile ilgili negatif düşünceler sürekli olarak kulağına gelmektedir. Yönetim ise ondan dili sürekli en saf ve en zirve noktasında yazması için baskı yapsa da ona destek olanlar da vardır. Murray ise bu kafa karışıklığına bir çözüm olarak dünyanın her yerine mektuplar yazarak ingilizce konuşulan her yerden küçük notlar halinde yardım ister.

Broadmoor’da ise yaşanan bir kaç olaydan sonra Minor’a resim yapabilmesi için izin verilir ve bir süre sonra Minor daha fazla kitapla çalışmak için başvuru yapar. Daha sonra Minor, Murray’e sözlük için en zor kelimelere yardım etmeyi teklif eder. Murray ve Minor arasında yapılan yazışmalardan sonra Murray habersiz olarak Broadmoor’a gelerek Minor ile buluşur. The Professor and the Madman izle ya da Deli ve Dahi izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde donmadan izleyen herkese iyi gizem filmleri dileriz.