Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.
Not : Telif Hakları Nedeniyle Kaldırılmıştır.

84,147 İzlenme
Dilberay

Dilberay

(Dilberay Küçük Dev Kadın)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Aytaç Medya, Fikri Harika Yapim
Yönetmen
Senaryo Nalan Merter Savaş, Kamuran Süner
2022 yılında vizyona giren Dilberay Küçük Dev Kadın izle ya da Dilberay izle filmi, Hakan Kırkavaç tarafından yönetmenliği yapılan bir filmdir. Senaryosu Kamuran Süner ve Nalan Merter Savaş tarafından kaleme alınan Dilberay full izle filmi, 2019 yılında hayatını kaybeden Dilber Ay’ın hayat hikayesini anlatmaktadır. Dram ve müzik filmleri türünde yer alan bir biyografi filmi olan Dilberay izle filminin oyuncu kadrosunda ise Dilberay karakterini canlandıran Büşra Pekin ve Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu, Ayberk Pekcan, Nursel Köse, Doğukan Güngör, Selen Uçer ve Deniz Erdoğan gibi isimler yer almaktadır.

Dilberay izle filminin konusuna gelirsek, zorlu şartlarda ayakta durmaya çalışan bir kadın olan Dilber Ay’ın çevresini saran karakterlerin onu derin bir acının merkezine taşımasını ve hayat hikayesini anlatmaktadır. Kureyşan aşiretinden olan Dilber Ay, 1 Ocak 1956'da Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde doğmuştur. İlkokul 3’e kadar burada okuyan Dilber Ay izle, daha sonra ailesiyle birlikte önce Ankara'ya, oradan da Düzce’ye taşınmıştır.

Dilberay’ın acılı hayatı Düzce'de okulu bırakıp henüz 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendirilmesi ile alt üst olmuştur. Evlenmeden önce Düzce'ye güzel ses aramak için gelen radyocular bir ses yarışması düzenler ve Dilberay burada Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyleyerek birinci olur. İlk kocasından iki çocuk annesi olmasından bir süre sonra boşanır ve yeni albümler yapmaya başlar.

Ayrıca Dilberay Almanya'da iki kez hapse girmiştir. İkinci evliliğini ise 1998 yılında kendisinden 15 yaş küçük İbrahim Karakaş ile yapmıştır. Yaşamını Düzce'de sürdürdüğü sırada 2019 yılında kalp krizi nedeniyle 63 yaşında hayata veda etmiştir. Acılı bir hayata sahip bir kadının gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı Dilberay izle filmini Full HD ve 1080p kalitede, en iyi film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.