Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
1,882 İzlenme
Efsane
6.9 IMDB Puanı

Efsane

(Legend)
2015 yılında vizyona giren Legend izle yada Türkçe adıyla Efsane izle filmi, yönetmenliğini Brian Helgeland’ın yaptığı bir filmdir. İngiltere ve ABD ortak yapımı olan Legend full izle filmi biyografi, suç ve gerilim filmleri türünde yer almaktadır. Brian Helgeland ve John Pearson isimleri tarafından senaryosu yazılan Efsane full izle filmi The Profession of Violence: The Rise and Fall of the Kray Twins kitabından uyarlanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Tom Hardy, Emily Browning, David Thewlis, Christopher Eccleston, Colin Morgan, Chazz Palminteri, Paul Bettany, Tara Fitzgerald, Taron Egerton gibi oyuncular yer almaktadır.

Kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında yer alan Legend Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 60’lı yıllarda Reggie Kray, İngiltere’de bir suç örgütünün önemli bir adamı olan eski bir boksördür . paranoyak şizofreni nedeniyle bir psikiyatri hastanesine kapatılan kardeşi Ron’in salınması için bazı bağlantılarını araya sokar ve hastane yönetimini tehdit eder. İkizler, Londra'nın yeraltı suç dünyasının büyük bir bölümünü kontrol etmek için güçlerini birleştir ve bu konuda önemli derecede yol katederler.

Efsane Türkçe Dublaj izle filminde Reggie, şoförünün kız kardeşi Frances’e aşık olur ve ikili bir süre sonra sevgili olurlar. Bir süre sonra ceza mahkumiyeti nedeniyle hapse atılır ve ona suç hayatını geride bırakacağına dair yemin ettirir, ancak suçun cazibesi nedeniyle asla yerine getirmez. Reggie hapisteyken, Ron'un zihinsel dengesizliği ve şiddetli mizacı gece kulübünde ciddi mali aksiliklere yol açar. Ron müşterilerin çoğunu korkutup kaçırınca kulüp neredeyse kapanmak zorunda kalır. Daha sonra Reg hapisten çıktıktan sonraki ilk gecede, Ron ile kavga ederler ve bir süre sonra da işleri toparlamaya başlarlar.

Meyer Lansky ve Amerikan Mafyası adına Angelo Bruno isimli bir adam kardeşlerin yerel koruması karşılığında Londra'nın yeraltı kumar kazançlarını bölmek için Reg ile anlaşma yapar. İlk başta bu anlaşma kardeşler için kazançlı gözükür ancak Ron'un zar zor gizlenen oynaklığı, Kray'lerin rakipleri olan İşkence Çetesi'nin bir ortağı olan George Cornell'i herkesin önünde öldürmesine neden olur. Reggie'nin Frances ile olan evliliği, suça olan bağımlılığı nedeniyle bitmek üzeredir ve Reg'in yanlış vaatlerine dayanamayan Frances, reçeteli ilaç kullanmaya başlar. Bir süre sonra aşırı dozda uyuşturucu yüzünden kendini öldürür ve bu yüzden Reggie kendini suçlu hisseder.

İkizlerin suç faaliyetlerine devam eder ve Ron, Payne'e güvenmediği için operasyonlarının yasal tarafını kontrol eden Reg'in ortağı Leslie Payne'i öldürmesi için küçük suçlu Jack McVitie'ye ödeme yapar. Jack sadece Payne'i yaralar ve ardından kardeşleri Dedektif Başkomiser Leonard Read'e teslim eder. En iyi Tom Hardy filmlerinden biri olan Efsane izle ya da Legend izle filmi Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.