Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,026 İzlenme
Escape from Pretoria
6.8 IMDB Puanı

Escape from Pretoria

(Pretoria'dan Kaçış)
Yönetmen
Senaryo Francis Annan, L.H. Adams, Karol Griffiths
Inside Out: Escape from Pretoria izle isimli roman uyarlaması olan Pretoria'dan Kaçış izle filmi 2020 yılında Francis Annan yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu L.H. Adams, Karol Griffiths ve Francis Annan tarafından yazılan Avustralya yapımı bu gerilim filminin başrollerinde ise Daniel Radcliffe, Daniel Webber, Ian Gart ve Mark Leonard Winter gibi isimler yer almaktadır. Pretoria’dan Kaçış izle filminin konusu ise şöyle, Güney Afrika’da apartheide karşı eylemlere bulunan Stephen Lee ve Tim Jenkin hapis cezasına çarptırılır.

Escape from Pretoria izle hapishanesine götürülen ikili burada daha önce apartheid yüzünden dört kez ağırlaştırılmış müebbet cezası alan Denis Goldberg ile tanışırlar. Lee ve Jenkin’in amacı ise hapishaneden kaçmaktan başka bir şey değildir. Günlük işlerini yaptıkları sırada Jenkin hapishane hakkında bilgiler toplamaya başlar ve hücrelerinin kilitleri için marangoz işleri yapan bölümden gerekli birkaç malzeme çalarlar. Kapıların kilitleri için ahşaptan anahtar yapmayı başaran ikili bu anahtarları bahçeye gömer ve kaçışları için ihtiyaçları olan diğer hazırlıkları yapmaya koyulurlar.

Pretoria'dan Kaçış Türkçe Dublaj izle filminde, Jenkin daha önce kaçış için tartıştıkları Fontaine ile birlikte kaçışlarında herhangi bir sorun yaşanmaması için önceden test yapmaya başlarlar. Adeta zamanla yarışmaları gerekir. Ertesi gün rutin hapishane aramalarında bütün koğuşlar aranır ve hiçbir şey bulunmaz. Aynı gün Jenkin, kaçışlarında problem çıkarabilecek yeni bir gözcü kulesi inşaa edildiğini öğrenir ve ekiple beraber yardım için daha önce kaçış planına katılmayan mahkumlara tekrar teklif götürür.

Planın gerçekleşeceği gün kaçış ekibi yaptıkları tahta anahtarları kullanarak planı hayata geçirir. Hapishanenin farklı yerlerine yerleştirdikleri diğer malzemeleri de toplayarak sivil hayata uyum sağlamak için normal giysiler giyerler. Golberg arkadaşlarına yardım etmek için hapishanenin elektriklerin gitmesine yardımcı olacak hamleyi yapar. Dikkati dağılan gardiyanlar sayesinde son kapıya kadar ulaşırlar ancak bu kapıyı açabilecek anahtarları yoktur. Fontaine kapıyı bir şekilde kırmayı başarır ve Pretoria’dan Kaçış izle filminde hapishaneden kurtularak hemen bir taksiye atlayıp oradan uzaklaşırlar.

Escape from Pretoria filminde Tim Jenkin’in Pretoria’dan Lonra’ya uzanan hikayesinin anlatıldığı Pretoria’dan Kaçış izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni sitemizden keyifle izleyebilirsiniz.