Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
2,944 İzlenme
Kelebek Etkisi
7.6 IMDB Puanı

Kelebek Etkisi

(The Butterfly Effect )
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi BenderSpink
  • Film Süresi 1sa 53dk
Senaryo J. Mackye Gruber, Eric Bress
Kült filmler arasında yer alan The Butterfly Effect izle ya da Türkçe adıyla Kelebek Etkisi izle filmi 2004 yılında Eric Bress ve J. Mackye Gruber ikilisinin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı ve vizyona girdiğinde büyük yankı uyandıran ABD yapımı bilim kurgu ve gerilim türlerinde olan bir filmdir. Ölmeden önce kesinlikle izlemeniz gereken 100 film arasında yer alan Kelebek Etkisi full hd izle filminin başrollerinde ise Ashton Kutcher ve Amy Smart isimleri yer alırken yardımcı rollerde ise William Lee Scott, Elden Henson isimleri yer almaktadır.

Kelebek Etkisi Türkçe Dublaj izle filminde Evan küçük yaşlardayken bazı psikolojik rahatsızlığı olur ancak 20 yaşını geçtikten sonra zihni çocukluğuna gider ve çocuk vücudunda o dönemleri zaman zaman tekrar yaşar ancak bulunduğu dönemde Evan’daki değişiklikler problem olarak görülmektedir. Daha sonra Evan zaman zaman yaşadığı bayılmalarda zamanda geriye gittiğini fark eder ve geçmişte yaşanan kötü olaylara müdahale ederek günümüz dünyasını değiştirmeye çalışır. Ancak olaylar istediği gibi sonuçlanmaz ve geçmişte yaptığı her şey günümüzde farklı alternatiflere yol açar.

Evan ve Kayleigh henüz çocukken, Tommy’nin babası tarafından tacize uğrar ve bu anları kameraya almıştır. Diğer tarafta ise akıl hastanesinde yatan babasını görmeye gittiğinde ise onun saldırısına uğrar. Aradan geçen yılların ardından Evan, çocukluk döneminde yazdığı günlüğünü okurken zamanda yolculuk yapabildiğini fark eder ve hayatının bazı zamanlarını yeniden yaşayabilmektedir. Kelebek Etkisi izle filminde çocukken bayıldığı anlarda ise bayılma sebebi aslında yetişkin halinin o dönemlere gelip zihnine girebildiği içindir. Ancak zaman yolculuğu her zaman istediği gibi gitmez ve hayatının çeşitli zamanlarında uyanır.

Evan her geri dönüşünde arkadaşlarından bazılarının başına bir şey gelir. Daha sonra her zamanda geri gidişi sağlığına da zarar vermeye başlar. Kendi zamanına geri döndüğünde ise günlüğü tekrar kontrol eder ve bazı gerçeklikler günlükten silinmiştir. Evan, bir doktorla görüşür ve babasının da zaman yolculuğu yapabildiğini öğrenir. The Butterfly Effect izle ya da Kelebek Etkisi izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitesinde sitemizden donmadan tek part halinde keyifle izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.