Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
15,093 İzlenme
King Richard
7.5 IMDB Puanı

King Richard

(King Richard Yükselen Şampiyonlar)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 18dk
2021 yılında vizyona giren King Richard izle ya da Türkçe adıyla King Richard Yükselen Şampiyonlar izle filmi Reinaldo Marcus Green yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılırken filmin senaryosu ise Zach Baylin tarafından kaleme alınmıştır. ABD yapımı dram ve biyografi filmleri türünde yer alan King Richard full izle filmi, dünyanın en iyi iki kadın tenisçisi Venus ve Serena Williams kardeşlerin kariyerlerindeki yükselişlerinin arkasındaki kahraman olan babalarının hikayesini anlatmaktadır. Filmin adından da anlaşılacağı üzere Williams kardeşlerin babası olan Richard Williams’ı ünlü ünlü oyuncu Will Smith canlandıracaktır.

King Richard izle filminin başrolünde yer alan Will Smith’in yanı sıra tenisçi kardeşlerin anneleri Oracene Brandy Williams’ı Aunjanue Ellis canlandırırken, Saniyya Sidney ise Venus Williams olarak karşımıza çıkmaktadır. Filmde 23 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Serena Williams’ı ise Demi Singleton canlandırırken, yardımcı rollerde Tony Goldwyn ve Jon Bernthal isimlerini görüyoruz. Çelimleri Los Angeles şehrinde yapılan ve çoğunluğu burada tamamlanan King Richard izle filminin vizyon tarihi ise 19 Kasım olarak belirlenmiştir. Film aynı zamanda HBO Max yayın platformunda da vizyon tarihi ile eş zamanlı olarak yayınlanacaktır.

Biyografi filmleri izle servelerin ve özellikle tenis hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olması beklenen King Richard Yükselen Şampiyonlar Türkçe Dublaj izle filminin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse, 1942 yılında Amerika’nın Louisiana kentinde doğan ve hayatının çoğunu ırkçılık ve çete çatışmalarının yaşandığı kentlerde geçirmek zorunda kalan Richard Williams, ilk olarak kardeşinden 2 yaş büyük olan Venus Williams’ı henüz 4 yaşındayken ve Serena Williams ise daha bebek arabasındayken tenis raketleriyle tanıştırmıştır. Daha çocukları henüz bebek sayılabilecek yaşlardayken onların gelecekte çok iyi birer sporcu ve tenisçi olması için başladığı yolda çok geçmeden kızlarının yeteneklerini fark etmiştir.

Müthiş bir vizyona ve aynı düzeyde kararlılığa sahip olan Richard Williams, maddi şartların zorluğunun üzerine bir de yaşadığı talihsiz olaylara rağmen yılmadan kızları Serena ve Venüs Williams ikilisinin antrenmanlarını aksatmamış ve onların tenis koçluğunu yapmıştır. King Richard izle filminde özellikle kendi deyimine göre 78 sayfalık bir planlama ile kızlarının kariyerlerini ve hedeflerini belirleyen baba Kral Richard izle bir kez olsun hedefinden sapmadan, dünyaya ilham olacak bir inatçılık ve kararlılıkla, dünya tenis tarihine isimlerini altın harflerle yazdıran iki kız yetiştirmiştir. İlk olarak 14 yaşında Grand Slam turnuvasına soktuğu Venus Williams ile artık kendisi de idol haline gelecek antrenörlüğünün adımlarını da atmıştır.

Dünyaya tenisi sevdiren ve çoğu gence ilham olan Venus Williams ve Serena Williams filmi izle ikilisinden çok babalarının hayat hikayesine odaklanan ve gerçek bir hikayeden uyarlanmış olan bu filmde bir babanın kafasına koyduğunda dünyayı değiştirebilecek çocukları nasıl ve hangi şartlarda yetiştirildiğinin ve insanlara ilham olabilecek bir hikayenin beyaz perdeye aktarışını görmekteyiz. Son zamanların en iyi biyografi filmlerinden biri olan Venus ve Serena Williams filmi King Richard ya da King Richard Yükselen Şampiyonlar izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi biyografi filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

89 yorum