Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

1,313 İzlenme
Olağan Şüpheliler
8.5 IMDB Puanı

Olağan Şüpheliler

(The Usual Suspects)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi PolyGram Filmed Entertainment
  • Film Süresi 1sa 46dk
Yönetmen
Senaryo Christopher McQuarrie
The Usual Suspects izle türkçe adıyla Olağan Şüpheliler izle filmi 1995 yılında Bryan Singer yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosunu Christopher McQuarrie’nin yazdığı ABD ve Almanya ortak yapımı bu film 2 Oscar ödülü, 16 adaylık ve 32 farklı ödül ile IMDb top 250 filmleri listesinde otuz dördüncü sırada kendine yer bularak önemli bir başarıya imza atmıştır. Suç ve gizem konulu filmler arasında izlemeye değer bu filmin oyuncu kadrosunda ise Kevin Spacey, Stephen Baldwin, Gabriel Byrne, Benicio Del Toro ve Kevin Pollak gibi isimler yer alıyor.

Sürpriz sonlu filmler listelerinde en üst sıralarda yer alan Olağan Şüpheliler türkçe dublaj izle filminin konusuna değinmek gerekirse, New York'ta meydana gelen bir kamyon kaçırma olayından sonra olayla hiç bir bağlantısı olmayan Dean Keaton, Verbal, Michael McManus, Fred Fenster, Todd Hockney şüpheli olarak tutuklandıktan sonra bir polis karakolunun hücresinde buluşurlar. Polis tarafından haksız yere gözaltında tutulurken, bu 5 kişilik yeni ekip NYPD'den intikam almak için bir soygun yapmaya karar verir. Keaton liderliğinde, yozlaşmış polislerin eskortluk yaptığı bir mücevher kaçakçısına ait kamyonu soyarlar ve bu olaydan sonra elliden fazla polisin tutuklanmasını sağlarlar.

Olağan Şüpheliler türkçe dublaj izle seçeneği ile izleyebileceğiniz filmin devamında ise, onları başka bir mücevher soygunu için görevlendirmek isteyen Redfoot adlı bir adam aracılığıyla Kaliforniya'ya giderler. Soygun olumlu sonuçlanmaz ve Olağan Şüpheliler işin Kobayashi adında bir avukat tarafından ayarlandığını öğrenirler. Tutuklanmalarını New York'ta kendisinin ayarladığını ve her bir adamın farkında olmadan kendisinden çaldığı gizemli bir Türk suç lordu olan işvereni Keyser Söze'nin kendilerine Arjantinli uyuşturucu satıcıları tarafından yönetilen bir gemiye baskın yapmalarını emrettiğini söyleyen Kobayashi ile tanışırlar. Kobayashi ise onlara gemide bulunan kokaini imha etmelerini söyler. Ödülleri ise takas için getirdikleri nakit ve Kaiser Söze'ye olan borçlarını kapatmak olacaktır..

Kujan'ın sorgusu sırasında gemide kokain bulunmadığı ve Söze'nin gemide görüldüğü öğrenilir. Verbal daha sonra Kujan'a Kaiser Söze ile ilgili bir efsaneyi anlatır: Macar gangsterler tarafından rehin alınırken kendi ailesini öldüren, ortadan kaybolmadan önce gangsterleri ve ailelerini katleden ve bundan sonra sadece dolaylı olarak iş yapan küçük çaplı bir uyuşturucu kaçakçısıydı. çoğunlukla gerçek işverenlerine aşina olmayan astlar aracılığıyla. Böylece Söze, "suçluların çocuklarına geceleri anlattığı ürkütücü bir hikaye" olan korkunç bir şehir efsanesi haline gelir. Beklenmedik sonlu filmlerden olan The Usual Suspects izle filmini türkçe dublaj ve altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.