Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
3,204 İzlenme
Piyanist
8.5 IMDB Puanı

Piyanist

(The Pianist)
Yönetmen
Senaryo Ronald Harwood, Wladyslaw Szpilman
The Pianist izle ya da türkçe adıyla Piyanist izle filmi Wladyslaw Szpilman’ın Nazi Almanyası döneminde Polonya işgali sırasında kendi hayatını anlattığı The Pianist isimli biyografi romanından uyarlanarak 2002 yılında Roman Polanski yönetmenliğinde vizyona girmiştir. IMDb top 250 filmleri izle listesinde otuz üçüncü sırada yer alan Piyanist izle filmi 3 Oscar ödülü, 70 farklı adaylık ve 52 farklı ödül ile 120 milyon $ gibi bir hasılat elde ederek önemli bir başarı yakalamıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Adrien Brody, Emilia Fox, Michal Zebrowski gibi isimler yer almaktadır.

Savaş konulu filmler arasında yer alan The Pianist izle filminin konusuna ise, Eylül 1939'da Polonyalı Yahudi bir piyanist olan Władysław Szpilman, Polonya'nın Nazi Almanyasının işgali sırasında istasyon bombalandığında radyoda canlı yayın yapmaktadır. İngiltere ve Fransa ittifakının Almanya'ya savaş ilan etmesiyle umutları artsada vaat edilen yardımın gelmemesiyle Szpilman ve ailesin umutları azalır. Savaşın başlamasından yaklaşık bir ay sonra Nazi Almanyası ve Sovyet orduları farklı cephelerde Polonya'nın içinden geçmektedir. Varşova'nın Nazi Almanyasının kontrolüne geçmesinden kısa süre sonra yahudilerin çalışması ve para kazanmaları bir şekilde engellenir ve ayırt edilebilmeleri için üzerinde Davut Yıldızı olan kol bantları takmaya zorlanırlar. Szpilman ve ailesi aşırı kalabalık ve durumun gittikçe kötüleştiği kenar mahallelere taşınmaya zorlanırlar. Bu bölgede Nazi askerleri oldukça acımasızdır, insanlar kıtlık içinde, aç çocuklar terk ediliyor ve her yerde ölüler vardır. Szpilman ve ailesi bir gün Nazi askerlerinin toplama sırasında bir apartman dairesinde bütün bir aileyi öldürdüğüne şahit olur.

Szpilman ve ailesi, Reinhard Operasyonunun bir parçası olarak imha kampına götürülmek üzeredirler. Ancak yaşadıkları yerden arkadaşı olan polisi memuru bir arkadaş Szpilman'ı tanır ve onu ailesinden ayırır. Köle işçi olarak çalışmaya başladığı sırada yaklaşan Yahudi isyanını öğrenir. Bir keresinde şüpheli bir muhafızdan kıl payı kurtulduğu sırada, kenar mahallesine silah sokarak isyana yardımcı olur. Szpilman sonunda kaçmayı başarır ve arkadaşı olan Andrzej'ın yardımıyla saklanmayı başarır. Piyanist izle filmini Türkçe dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile 4K Full HD ve 1080p kalitesinde kesintisiz olarak donmadan en iyi film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden dilediğiniz gibi hiç sıkılmadan izleyeceğiniz bir filmdir. Piyanist izle filmini sitemizden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.