Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
1,908 İzlenme
Resident Evil 1
6.7 IMDB Puanı

Resident Evil 1

(Ölümcül Deney)
2002 yılında vizyona giren Resident Evil 1 izle ya da Türkçe adıyla Ölümcül Deney izle filmi, senaristliği ve yönetmenliği Paul WS Anderson tarafından yapılan bir filmdir. ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya ortak yapılı olan Resident Evil full izle filmi, bilim kurgu ve aksiyon filmleri türünde yer alan bir korku filmidir. Filmle aynı adı taşıyan video oyunu Resident Evil’den uyarlanan film, Resident Evil filmleri serisinin ilk filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda ise Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purefoy, Martin Crewes, Colin Salmon gibi oyuncular yer almaktadır.

Resident Evil 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, yakın bir gelecekte güçlü bir şirket olan Umbrella, Raccoon Şehri’nin altında bilim adamlarının tıbbi ve biyolojik silahlar için genetik olarak tasarlanmış ilaçlar geliştirdiği The Hive adlı gizli bir araştırma tesisi kurmuştur. Ölümcül T-virüsünü çaldıktan sonra bir hırsız, virüsü The Hive'e bulaştırır ve yapay zeka Red Queen, Hive'ı mühürledikten sonra tüm personeli ve kobayları öldürür. Alice adında bir kadın ise hafızasını kaybetmiştir ve geçmişle ilgili hiçbir şey hatırlamamaktadır. Uyandığında ise lüks bir villanın banyosunda çıplak olarak kendini bulur ve kısa süre sonra One adlı bir adam ve beraberindeki bir ekip onu ve polis olduğunu iddia eden Matt adında diğer bir adamı tutuklar.

Alice, ortağı Spence ile The Hive'ın girişini korumakla görevlendirilmiş bir güvenlik görevlisi olduğunu öğrenir ve bir gazdan etkilendiği için hafızası bir süre sonra geri gelmeye başlar. Ölümcül Deney 1 Türkçe Dublaj izle filminde Kızıl Kraliçe beş saat önce arıza yapmıştır ve tesisi kapatıp ve herkesi öldürücü gaz salarak öldürmüştür. Ekip ise Kızıl Kraliçe'yi kapatıp sistemlerini yeniden başlatmaları gerekmektedir. The Hive'a ulaşmak için bir yeraltı treni kullanırlar, ancak Kızıl Kraliçe onların oradan ayrılmasını ister. Ancak Tiger, Kızıl Kraliçe'yi devre dışı bırakır ve kapıları açar.

Resident Evil 1 altyazılı izle filminde ekip, personelin zombiye dönüştüğünü ve şimdi zombilerden kaçmak zorunda olduklarını fark ederler. Ekibin ölür ve yalnızca Alice, Spence, Matt, Rain ve Kaplan hayatta kalır. Daha sonra sistem kısa sürede çıkışları kapatacağı için The Hive'dan kaçmanın bir yolunu bulmaları gerekmektedir. Gelmiş geçmiş en iyi zombi filmleri arasında yer alan Ölümcül Deney 1 izle ya da Resident Evil 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle sitemizden izleyen herkese iyi filmler dileriz.