Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
308 İzlenme
Sıra Dışı
6.3 IMDB Puanı

Sıra Dışı

(Freaky)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 102 dakika
Senaryo Michael Kennedy, Christopher Landon
Ödüller 1 ödül & 16 Adaylık.
Sıra Dışı izle filminde 11'i Çarşamba günü, dört genç, daha önce sadece bir şehir efsanesi olduğu düşünülen Blissfield Kasabı (Vince Vaughn) olarak bilinen bir seri katil tarafından vahşice öldürüldü. Kasap, cinayet çılgınlığı sırasında, cinayetlerin işlendiği gencin evinde saklanan eski eserler koleksiyonundan EL DOLO (gerçek adı doğrulanmadı) olarak bilinen bir hançer çalar.

Ertesi gün, lise öğrencisi Millie Kessler (Kathryn Newton), amigo kız Ryler (Melissa Collazo) ve öğretmen Bay Fletcher (Alan Ruck) dahil olmak üzere çeşitli öğrencilerin zorbalığına maruz kalır. Millie teselliyi arkadaşları Nyla (Celeste O'Connor) ve eşcinsel olan Josh (Misha Osherovich) ve sevgilisi Booker'da (Uriah Shelton) bulur. Josh, Millie'yi "bir parça" olduğuna ikna etmeye çalışırken, Nyla, Millie'nin annesine bakmakla o kadar ilgilendiğinden onun kendine bakamamasından korkar. Millie, ablası polis memuru Charlene "Char" Kessler (Dana Drori) ve alkolik annesi Paula Kessler (Katie Finneran) ile birlikte yaşıyor. Babası bir yıl önce öldü.

Katledilen gençlerin acil durum uyarısına rağmen, Blissfield Valley Lisesi 13'üncü Cuma günü bir mezuniyet dansına ev sahipliği yapma planlarını sürdürüyor. Nyla ve Josh'un protestolarına karşı Millie, mezuniyet dansını atlamayı ve geceyi annesiyle bir tiyatro oyununda geçirmeyi planlıyor.

O gece, 12'si Perşembe gecesi, Millie mezuniyet futbolu maçı için lise maskotu, bir kunduz olarak çalışıyor. Nyla ve Josh'tan eve dönmeyi reddediyor ve bunun yerine annesinin onu almasını bekliyor. Millie'nin haberi olmadan, annesi başka bir alkolik nöbet geçirdi ve kanepede kendinden geçti. Gece gelir ve lise kalabalığı dağılır, Millie'yi yalnız bırakır, hala annesini bekler. Beklerken sokağın karşısında Blissfield Kasabı'nı görür. Kasap yaklaşmaya başladığında, Millie saklanmak için futbol stadyumunun tribünlerinin altına koşar. Kaçmaya çalışırken, Kasap tarafından ele alınır. Kasap, Millie'yi EL DOLO ile sol omzundan bıçaklar ve sol omzunda aynı yaranın görünmesine neden olur. Charlene gelir ve Kasap'ı korkutmak için silahını havaya ateşler.

Freaky izle filminde daha sonra ertesi gün, 13'ü Cuma, Kasap, Millie'nin cesedinin yatak odasında uyanır. Bu sırada Millie, terk edilmiş bir barakada pis bir şilte üzerinde Kasap'ın vücudunda uyanır. Millie'nin vücudunda, Kasap, habersiz bir Charlene'i bir mutfak bıçağıyla sırtından bıçaklamaya çalışır, ancak Millie'nin habersiz annesi tarafından müdahale edilir. "Millie'nin" garip davranışı, saldırısından kaynaklanan şoka bağlanıyor. Kasap, öldürecek daha fazla genç bulmak için Millie'nin vücudunda okula gitmeye karar verir.