Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Alternatif Fragman
1,956 İzlenme
Spotlight
8.1 IMDB Puanı

Spotlight

(Spotlight)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Participant
  • Film Süresi 2sa 9dk
Yönetmen
Senaryo Josh Singer, Tom McCarthy
2 Oscar Ödülü sahibi Spotlight izle filmi Tom McCarthy yönetmenliğinde 2015 yılında vizyona girmiştir. Oscar ödülleri haricinde 124 adaylık ve 113 ödül kazanarak önemli bir başarıya imza atan Spotlight hd izle filminin senaryosu ise McCarthy ve Josh Singer isimlerine aittir. Bir gazetecilik hikayesini anlatan ABD yapımı dram ve biyografi filmleri türündeki filmin oyuncu kadrosunda ise Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, John Slattery, Stanley Tucci, Brian d'Arcy James, Liev Schreiber, Billy Crudup gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

Gerçek bir hikayeden esinlenerek beyaz perdeye aktarılan ve IMDb Top 250 filmleri listesinde 225. sırada yer alan Spotlight Türkçe Dublajı izle filminin konusu ise kısaca şöyle, yıllar önce Boston şehrinde John Geoghan isimli bir rahip çocuk tacizinden dolayı tutuklanmıştır ve araya giren üst düzey isimler sayesinde olay örtbas edilerek rahip serbest bırakılır. Olaydan yıllar sonra The Boston Globe isimli medya kuruluşundan birkaç gazeteci Spotlight adını verdikleri bir ekip kurarlar ve bazı taciz davalarını araştırmaya başlarlar. Araştırmalarında üst düzey din adamlarının da taciz olaylarından haberdar oldukları ve bu konuda hiçbir şey yapmadıkları ortaya çıkar.

Spotlight altyazılı izle ekibinden Michael Rezendes, röportaj yapmayı reddeden Garabedyan ile iletişime geçer ve kendisinin gazeteci olduğunu ve bu olayları araştırdıklarını söyleyerek ikna eder ve onlar görüşmeye gider. Bu röportajdan sonra işler iyice karmaşık bir hale gelir ve Spotlight ekibi aslında tek bir rahip üzerinde durduklarını zannederler ancak olay daha derindir ve birçok rahip taciz olaylarına karışmıştır ve Boston müftülüğünün olayı örtbas ettiği ortaya çıkar. Daha sonra tacize uğrayanların kurduğu dernek sayesinde olaya dahil olan ve araştırılmaya başlanan rahip sayısı 13’e çıkar. Ekip daha sonra tacizci rahiplerin rehabilitasyonunda görevli Richard Sipe’a ulaşır ve şehirde toplam 90 tacizci rahip olduğunu öğrendiklerinde şaşkına dönerler.

Bir süre sonra ekibin karşısına bazı engeller çıkmaya başlar ve ekip kendi arasında tartışacak duruma gelir. İpuçlarını birleştirdikleri dönemde 11 Eylül saldırıları olunca araştırmada aksamalar olur. Rezendes ise işin peşini bırakmaz ve taciz olaylarını örtbas eden üst düzey isimleri ifşa etmek için araştırmalara hız verir. Ekip diğer gazeteler yazmaya başlamadan 2002 yılından itibaren olan bütün olayları yazmaya başladığında ise herkes için durum oldukça zorlaşır. Ölmeden önce kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında yer alan Spotlight izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde sitemizden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum