Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
596 İzlenme
The Duke
6.8 IMDB Puanı

The Duke

(The Duke)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Pathe UK
  • Film Süresi 1sa 36dk
Yönetmen
Senaryo Richard Bean, Clive Coleman
2020 yılında vizyona giren The Duke izle filmi, yönetmenliğini Roger Michell’in yaptığı İngiltere yapımı bir filmdir. Senaryosu Richard Bean ve Clive Coleman ikilisi tarafından yazılan The Duke full izle filmi, biyografi, dram ve komedi filmleri türünde yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jim Broadbent, Helen Mirren, Fionn Whitehead, Anna Maxwell Martin, Matthew Goode gibi oyuncular rol almaktadır.

Biyografi filmleri sevenlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz filmlerden biri olan The Duke Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 60 yaşındaki işçi sınıfı Kempton Bunton, Goya'nın Wellington Dükü'nün portresini Ulusal Galeri'den çalma suçlamalarını kabul eder ve mahkemeye çıkarılır. Altı ay öncesinde ise BBC'ye bir senaryo gönderir ve kısa bir süre sonra, lisanssız televizyon izlediği için Durham'da on üç gün hapis cezasına çarptırılır. Kempton'ın oğlu Jackie serbest bırakıldığında onunla tanışır ve eve giderken Jackie'nin henüz 18 yaşında bir bisiklet kazasında ölen kız kardeşi Marion'un mezarını ziyaret ederler.

Kempton'un kendisi, yolcularla fazla konuştuğu ve yoksul bir engelli Birinci Dünya Savaşı'na ücretsiz yolculuk sağladığı için işinden kovulur. Bunun üzerine kampanyasına basının ve meclisin dikkatini çekmesi ve BBC'nin senaryolarına ilgi göstermesi için Londra'ya iki günlük bir gezi yapmasına izin verilir. Bu sırada İngiliz aksanı olmayan bir adam tabloyu çalar ve Kempton Newcastle'a döndükten sonra o ve Jackie onu gizlemeye çalışırlar. Kempton hükümete bir not gönderir ve yaşlıların TV vergisi ödemekten muaf tutulması şartıyla tabloyu iade edeceğini söyler. Ancak işler ters gider ve mecburen teslim olur ve suçunu itiraf eder. Ardından mahkeme zorlu geçmeye başlar. Davanın ilk başlarında memleketine döndüğünde Jackie annesine, aslında babasının kampanyasında kullanması için onu çaldığını, babasının onu örtbas ettiğini ve suçu üstlendiğini açıklar.

The Duke altyazılı izle filminde Jüri, Jackie'nin Londra'd tablodan çıkardığı ve sonra kaybettiği 80 sterlinlik resim çerçevesinin çalınması dışındaki tüm suçlamalardan Kempton'ı beraat ettirir. Üç aylık cezasından sonra, Kempton ve Dorothy, Marion'un ölümündeki acılarını nasıl yanlış idare ettikleri konusunda birbirlerini affederler. Biyografi filmi The Duke izle ya da Dük izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede keyifle sitemizden izleyen herkese iyi filmler dileriz.