Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
3,793 İzlenme
The Night House
6.5 IMDB Puanı

The Night House

(Gece Evi)
Yönetmen
Senaryo Ben Collins, Luke Piotrowski
Rebecca Hall’un başrolde yer aldığı 2021 yapımı korku filmi Gece Evi izle ya da orijinal adıyla The Night House izle filmi, Ben Collins ve Luke Piotrowski isimleri tarafından senaryosu kaleme alınan ve yönetmenliğini David Bruckner’ın yaptığı 2021 yılında vizyona giren ABD ve İngiltere ortak yapımı bir filmdir. Mimar kocasının inşaa ettiği evde korkunç bir sır öğrenen genç bir öğretmen kadının başından geçen korku dolu anların beyaz perdeye aktarıldığı The Night House izle filminde Rebecca Hall’a ek olarak yardımcı rollerde ise Sarah Goldberg, Evan Jonigkeit, Stacy Martin, Vondie Curtis-Hall gibi oyuncular yer almaktadır.

Korku ve gizem filmleri severlerin kaçırmaması gereken filmlerden biri olan The Night House izle filminin konusuna gelirsek, Beth Parchin, mimar kocası Owen’ın inşa ettiği bir göl evinde yaşayan bir öğretmenidir. Çiftin mutlu evlilikleri Owen bir gece intihar edene kadar 14 yıl boyunca mutlu bir şekilde devam etmiştir. Owen’ın intiharı ise bir gün tekneye binip gölün ortasında kendisini vurup, arkasında lanetli bir intihar notu bırakmasıyla gerçekleşmiştir. Bu vahim olaydan sonra, Beth boşluğu doldurmaya çalışır, ancak Owen'ın eşyaları ona sürekli onu hatırlatır. Beth, kocasının ölümünden sonra geceleri içki içerek geçirir ve uykusunda Owen'ın geri dönüşünü hayal etmeye başlar.

The Night House izle filminde bir sabah, Beth işe gitmek üzereyken gölün yakınında kan izleri bulur ve aniden bir silah sesi duyar. Beth daha sonra işe geri döner ve psikolojisinin daha da bozulmaması için evi satmaya karar verir. Evdeki eşyaları toplarken Owen'ın günlüğünde bazı tuhaf yazılar bulur, ancak onları görmezden gelir. Aynı gecenin ilerleyen saatlerinde, Owen'ın ona bir mesaj gönderdiğini ve onu evin dışında buluşması için aradığını hayal eder. Kabustan uyanan Beth, Owen'ın telefonunu kontrol eder ve galeride gezinirken, Beth'e benzeyen ama o olmayan garip bir kadının fotoğrafını bulur.

Ertesi sabah resmi okulda arkadaşı Claire Woodward'a gösterir. Ancak Claire fotoğraftakinin Beth olduğuna inanır ve Beth ona resimdeki kadının giydiği elbisenin onda olmadığını söyler. Beth akşamı bir barda geçirdikten sonra evde bilinmeyen bir varlık ya da hayalet olduğunu düşünmeye başlar. Evde sürekli ona bakan ve onu takip eden korkutucu bir gölge hisseder. Uykusunda ise gölgenin Owen'ın onunla iletişim kurmaya çalışan ruhu olduğuna inanarak kendini teselli etmeye ve korkusunu bastırmaya çalışır. Daha sonra gölgeyi takip eder ve gölün karşı tarafında bir gece evi bulur. Eve yaklaştığında ise Owen'ın yatak odasında bir kadını öpmeye çalıştığını görür ve eve girdiğinde kendisine benzeyen kadınları görünce bayılır.

Beth gördüğü kabustan uyanır uyanmaz Owen'ın laptopunu kontrol eder ve kendisine benzeyen binlerce kadının fotoğrafıyla karşılaşır. Ertesi gün ormana gider ve uykusunda gördüğü evi bulur. Kendi evlerine benzeyen bu ev, onlarınkine göre daha eskimiş ve bakımsız gözükmektedir. Daha sonra, bekçi Mel, Beth'e kocasının ölmeden önce o evde olmadığı zamanlarda başka kadınları eve getirdiğini itiraf eder. Beth, bu şoku atlatamamış iken The Night House izle evinde kocasının gerçekten karanlık bir şey olduğuna inandıran bir Vudu Bebeği bulur. Eve döndüğünde ise Owen'ın eşyalarını karıştırır ve Caerdroia isimli büyü kitabı bulur. Kitabın satıldığı yere gider ve burada kendisine benzeyen bir kadınla karşılaşır.

Madelyne isimli bu kadın, Owen'ı tanıdığını ve onunla birkaç kez çıktığını ancak Beth'in suçladığı gibi onunla yatmadığını söyler ve bunun sonucunda kocasının gece evinde gizli bir hayatı olduğunu anlar. Sonrasında ise işin aslını öğrenmek için eve döner ve o gecenin ilerleyen saatlerinde Madelyne, suçluluk duygusuyla Beth'in evine gelir. Korku filmleri izlemek için iyi bir tercih olabilecek The Night House izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi korku filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum