Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
9,924 İzlenme
Tick, Tick… Boom!
8.4 IMDB Puanı

Tick, Tick… Boom!

(Tick Tick Boom)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 1sa 55dk
Senaryo Jonathan Larson, Steven Levenson
2021 yılında Netflix’te yayınlanan Tick, Tick... Boom! izle filmi Lin-Manuel Miranda tarafından yönetilen ABD yapımı müzikal filmler türünde yer alan bir filmdir. Senaryosu Steven Levenson ve Jonathan Larson tarafından yazılan biyografi temalı Tick Tick Boom full izle filmi Jonathan Larsoın’un otobiyografisinden esinlenerek beyaz perdeye aktarılmıştır. Müzikleri de Larson’a ait olan filmin oyuncu kadrosunda ise Andrew Garfield, Alexandra Shipp, Robin de Jesús, Joshua Henry, Judith Light, Vanessa Hudgens gibi oyuncular yer almaktadır.

19 Kasım 2021 tarihinde Netflix platformunda yayınlanması beklenen Tick Tick Boom türkçe dublaj izle filminin konusu ise Jonathan Larson’un yazdığı biyografik oyunda 90’lı yıllarda New York’da yaşayan ve çok sayıda beste yapan Jon isimli bir adamın hayat hikayesini anlatmaktadır. Yaşı 30’lara gelen Jon kariyeri ile ilgili doğru seçim yapıp yapmadığını sorgulamaya başlar ve yaş krizine girer. Pandemi koşulları ile çekimleri sürekli ertelenerek devam eden film son olarak Ekim 2020 de tekrar çekimlere başlanması ile hazırlanmıştır.

Jonathan 30. yaş gününü kutlamıştır ancak psikolojik problemleri devam etmektedir. Sekiz yıllık aralıksız çalışmadan sonra garsonluk yaparken, kendi operası Superbia'yı bitirmek için uğraşır. Çoğu zaman beş parasız olmasına rağmen arkadaşlarından yardım alır ve en iyi arkadaşı Michael, oyunculuk kariyerini bir reklam şirketindeki daha çok kazandığı bir işle değiştirmiştir. Jon’ın hoşlandığı dansçı Susan ise istikrar peşindedir. Hatta SoHo'ya taşındıktan sonra, her gün eleştirmenleri şaşırtır ancak talihsiz bir kaza geçirince kariyerini bitirmek zorunda kalır. Bu yüzden eğitmen olarak hayatına farklı bir şehirde devam etmeye karar verir.

Aynı zamanda Jon ile yaşamak istese de ona bağımlı kalmak istemez. Ayrıca Jon henüz Superbia'nın son şarkısını bitirmemiştir. AIDS salgını ve bu sebeple sosyal sıkıntıların arkasında Jon aşk, dostluk, kariyer, varoluş dahil her şeyle dalga geçer. Superbia ise sekiz yıldır Jon'un başyapıtı olsa da Stephen Sondheim dışında kimse onun sanatsal potansiyele sahip olduğunu düşünmez. Jonathan’ın Tick Tick Boom türkçe dublaj izle filminde atölye için iki müzisyene ihtiyacı varken, Ira sadece bir müzisyenin parasını karşılayabilmektedir. Bu yüzden Jon, değerli plak koleksiyonunu 50 dolara satar ve Michael'ın ofisindeki destek grubuna biraz daha yardım eder.

2021 yılının en çok beklenen müzikal türündeki filmi ve aynı zamanda bu türde müzik temalı veya kariyer yükselişi konulu filmleri sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken yapımlarıdan biri olan Tick Tick Boom izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni üzerinden bu ve benzeri tüm Netflix filmlerini bedava izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum