Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

2,761 İzlenme
Altın Pusula
6.1 IMDB Puanı

Altın Pusula

(The Golden Compass)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi New Line Cinema
  • Film Süresi 1sa 53dk
Yönetmen
Senaryo Chris Weitz, Philip Pullman
2007 yılında vizyona giren The Golden Compass izle ya da Türkçe adıyla Altın Kumpas izle filmi, Chris Witz’in yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı bir filmdir. ABD ve İngiltere ortak yapımı olan Altın Pusula full izle filmi, fantastik ve macera filmleri türünde yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Nicole Kidman, Dakota Blue Richards, Daniel Craig, Sam Elliott, Eva Green, Ian McKellen gibi oyuncular yer almaktadır.

Fantastik filmler severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz filmlerden biri olan Altın Pusula Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, alternatif bir Dünya'da, Magisterium adındaki güçlü bir kilise, halkın inançlarını ve öğretilerini sıkı bir şekilde kontrol etmektedir. Her insanın ruhu kısmen vücudun dışında bulunur ve kendisini dæmon adı verilen bir hayvan arkadaşı olarak göstermektedir ve iblis bu kişilerle iletişim kurup fiziksel olarak yakınlarında durmaktadır. Cadılar ise vücutlarından uzun mesafeler kat edebilen kuş şeklindeki cinlere sahiptir.

Dæmon'u Pan olarak tanımlayan Lyra Belacqua, Oxford'da büyüyen yetim bir çocuktur. Lyra’nın amcası ise ünlü kaşif ve bilgin olan Lord Asriel’dir. Asriel bir süre araştırma yaptıktan sonra Oxford'a dönder ve kendisini ziyarete gelen bir Magisterium ajanının içeceğine zehir kattığını gören Lyra tarafından hayatı kurtarılır. Asriel daha sonra diğer bilim adamlarına, Kuzey Kutbu'nda bulunan Toz'un sonsuz dünyaları birbirine bağladığı keşfiyle ilgili bir sunum yapar ve bunun üzerine başka bir keşif için yeni bir ödeme alır. Ayrıca teorisini kanıtlarsa Magisterium'un kontrolüne son verecektir.

Altın Pusula altyazılı izle filminde Lyra, Bayan Coulter ile tanışır ve Coulter Lyra'yı Londra'ya davet eder. Lyra Londra’ya gitmeden önce kolejin Üstadı ona amcasının gerçeği ortaya çıkaran altın pusula emanet eder. Magisterium ise diğer tüm pusulaları yok etmiştir ve Lyra, onunkini bir sır olarak saklaması konusunda uyarılmıştır. Bir süre sonra Coulter'ın yakın davranışları değişir ve Magisterium'a ve görevine uygun olduğunu gösterir. Oldukça ünlü oyunculardan oluşan geniş bir kadroya sahip The Golden Compass izle ya da Altın Pusula izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi fantastik filmler dileriz.