Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,703 İzlenme
Aslan Kral 2019
6.8 IMDB Puanı

Aslan Kral 2019

(The Lion King)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney
  • Film Süresi 1sa 58dk
2019 yılında vizyona giren Aslan Kral izle animasyon filminin yeni versiyonu Jon Favreau yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu Irene Mecchi ve Jeff Nathanson tarafından yazılan ABD yapımı aile ve müzikal filmleri türündeki animasyonun yapımcısı ise Walt Disney’dir. 1994 yılında yayınlanan Aslan Kral izle animasyonunun daha gerçekçi bir versiyonu olan bu yeni filmin karakter seslendirmelerini ise Donald Glover, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard, Billy Eichner, John Kani, John Oliver, Florence Kasumba, Eric André, Keegan-Michael Key, JD McCrary, Shahadi Wright Joseph ve Beyoncé Knowles gibi ünlü isimler yapmaktadır.

Animasyon severlerin ailecek izleyebileceği yapımlardan biri olan Aslan Kral Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise ilk filmden bildiğimiz gibi, Afrika'nın ormanlarına hükmeden aslan sürüsünün Lideri Kral Mufasa ile Kraliçe Sarabi, yeni doğan çocukları Simba’yı danışmanları Mandrill’in yanına eğitime gönderir. Kral ve oğlu Simba hükmettiği topraklarda beraber dolaşırken, Mufasa oğlu Simba’ya gelecekle ilgili nasihatlerde bulunur.

Ancak Simba’yı bekleyen asıl tehlike ise babasının tahtında gözü olan amcası Scar’dır. Scar’ın ilk hedefi Simba ve arkadaşını sırtlanlarla dolu yasak bir bölgeye gitmeleri için kandırması ile başlar. Sırtlanlar tarafından öldürülme tehlikesi ile karşı karşıya kalan Simba ve arkadaşını son anda babası Kral Mufasa kurtarır. İlk planı başarısız olan Scar daha sonra Sırtlanların bölgesine gider ve abisi Mufasa’yı devirmek için onlarla anlaşma yapar.

Aslan Kral full izle filminde daha sonra Scar, yine Simba'yı bir vadiye çeker ve bu kez bir antilop sürüsünün onu ezmesi için sırtlanlardan tekrar yardım alır ve Mufasa’nın da oğlunu kurtaracağını bildiği için hemen gidip ona durumu anlatır ve Kral’ı da tuzağa çeker. Hemen olay yerine giden Mufasa oğlu Simba'yı kurtarsa da kendisi bir uçurumun kenarında kalır ve Scar ona yardım etmez ve Mufasa’nın ölümüne sebep olur. Tahatı ele geçirmek için planlarına devam eden Scar bu kez Simba’ya gider ve babası Kral Mufasa’nın ölümünden onu sorumlu tutar ve tahta layık olmadığı gerekçesi ile onu krallıktan gitmesi konusunda baskı yapar. Scar krallığa döndüğünde Antilop sürüsünün Mufasa ve Simba'yı öldürdüğünü söyleyerek kendisini yeni kral olarak ilan eder.

Scar’dan kaçmayı başaran Simba ise çölde aç ve susuz bir halde dolaşırken Timon ve Pumbaa tarafından kurtarılır. Simba, kendisini kurtaran bu iki yeni arkadaşına güvenir ve onlarla birlikte gider. Bu yeni arkadaşları ile yeni bir hayata başlayan Simba onlarla birlikte büyümeye başlar.

2019 yılında yayınlanan Aslan Kral’da Simba artık yetişkin bir aslan olmuştur ve bir gün sonradan, Nala olduğu ortaya çıkan dişi aslanı kurtarır ve yeniden bir araya gelirler. Nala ile Simba arasında romantik bir aşk başlar ve Nala, Simba’ya kendi topraklarına geri dönmesini, çünkü Scar hükümdarlığında oranın artık çorak bir araziye döndüğünü söyler. Ancak babasının ölümünden hala kendisini sorumlu tutan Simba bu teklifi reddeder. Aslan Kral 2019 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden ailenizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz.
Serinin diğer filmleri 1
Etiketler: