Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
3,205 İzlenme
Bumblebee
6.7 IMDB Puanı

Bumblebee

(Bumblebee)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Hasbro
  • Film Süresi 1sa 54dk
Yönetmen
Senaryo Christina Hodson
Transformers filmleri serisinin en sevilen ve en sevimli karakterlerinden biri olan Bumblebee için özel olarak çekilen Bumblebee izle filmi 2018 yılında Travis Knight yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Cybertron gezegeninden Transformersların henüz Dünya’ya gelmeden önce ilk olarak Bumblebee’nin gelmesi ve dünyadaki maceralarını anlatan ABD yapımı aksiyon ve bilim kurgu filmleri türündeki filmin senaryosunu ise Christina Hodson yazmıştır. Transformers filmleri serisinin spin-off’u ve altıncı filmi özelliğini taşıyan Bumblebee full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Hailee Steinfeld, John Cena, Jorge Lendeborg Jr., John Ortiz, Jason Drucker, Pamela Adlon gibi oyuncular yer alırken Bumblebee karakterini ise Dylan O'Brien seslendirmiştir.

Çekimleri California’da yapılan Bumblebee Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise Autobotlar gezegenlerinde sürmekte olan iç savaşı kaybetmektedirler ve Cybertron’u terk etmek zorunda kalırlar. Ancak Decepticon’lardan Starscream, Soundwave ve Shockwave gezegenden kaçan autobotları yakalayarak Optimus Prime’ın yeri hakkında bilgi almaya çalışırken aynı zamanda yakaladıkları Autobotları öldürürler. Bumblebee ise henüz bu isimle anılmadan önce B-127 adını kullanmaktadır ve Dünya’ya gönderiliş amacı ise Autobotları bir araya getirip yeniden savaşmak için onlara güvenli bir bölge oluşturmaktır. B-127 dünyaya indiği sırada yanlışlıkla ABD ordusunun bir tatbikatına denk gelir ve düşman silahı olduğu düşünülerek insanların saldırısına uğrar. Ancak insanlara zarar vermek istemeyen B-127 kaçtığı sırada onu Dünya’ya kadar takip eden Blitzwing tarafından saldırıya uğrar.

Blitzwing ile zorlu bir mücadeleden sonra onu öldürür ve kaçmayı başarır. B-127 kaçtığı sırada yanından geçtiği bir Beetle marka vosvosu tarar ve onun kılığına girer. Bu sırada Charlie isimli genç kız babasının ölümünden sonra ailesi ve annesinin yeni sevgilisi ile aynı evde yaşamaya alışmakta zorluk çekmektedir. Aynı zamanda okuldan sonra da bir dondurmacıda ek iş yapan Charlie ise arabası olmadığı için kendini kötü hisseder. Babası ile birlikte fotoğrafının olduğu arabalarını garajlarında tamir etmeye çalışmaktadır ve arada parça lazım olduğu zaman bir hurdalığa gidip oradan parçalar almaktadır. Charlie doğum gününde annesinden bir bisiklet kaskı aldığında morali daha da bozulur ve hurdalığa giderek doğum günü olduğunu ve hurda bir sarı renkli vosvosu orada çalışıp borcunu ödemesi karşılığında ister. Ancak hurdalığın sahibi Hank ona doğum günü olduğu için vosvosu hediye eder.

Charlie hurda vosvosu eve getirip tamir etmeye çalıştığı sırada Bumblebee izle bir sinyal sistemini çalıştırır ve sistem uzaya sinyal yollayınca peşinde olan Decepticonlar dünyaya gelir ve ordu tarafından bulunduklarında dost gibi davranarak Bee’nin yerini tespit etmek için uydulara sızarlar. Bu sırada vosvosu tamir etmekle uğraşan Charlie, vosvosun bir anda robota dönüşmesi ile şok olur ve neye uğradığını şaşırır ancak B-127’nin de çekingen tavırları ile ona dostça yaklaşır ve onu tamir eder. Ancak Blitzwing, Bee’nin ses sistemini bozduğu için Bee arabanın radyosu aracılığı ile konuşmaya çalışır. İkili dost olur ve birlikte sürekli gezmeye giderler. Kimsenin olmadığı bir sırada sessiz bir ormanda Bumblebee mesaj alıcısını çalıştırarak Optimus Prime’ın mesajını dinletir. Daha sonra Charlie’nin komşusu onları keşfeder ve Charlie’ye onu ifşa etmeyeceğine söz vererek hep birlikte zaman geçirmeye başlarlar.

Bir süre sonra evlerini bir anda Sektör 7 ajanları basar ve Bumblebee izle üsse götürürler. Ancak Bee burada Decepticonların saldırısına uğrar ve Charlie ile Memo onu kurtarmak için elinden geleni yapar. Daha sonra Decepticonların gerçek amacı ortaya çıkar ve orduda onlara karşı mücadele etmeye çalışır ancak başarılı olamaz. Charlie ve Memo ise tesise gizlice girerek Bumblebee’yi canlandırmayı başarır ve olaylar gelişir. Transformers filmleri severlerin kesinlikle izlemesini tavsiye ettiğimiz Bumblebee izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni farkıyla 4K Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan kesintisiz olarak izleyen herkese şimdiden iyi seyirler dileriz.