Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
13,591 İzlenme
Charlie’nin Çikolata Fabrikası
6.6 IMDB Puanı

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

(Charlie and the Chocolate Factory)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 1sa 55dk
2005 yılında Tim Burton yönetmenliğinde vizyona giren Charlie'nin Çikolata Fabrikası izle filmi Roald Dahl’ın aynı isimdeki romanından uyarlanmıştır. Senaryosunu John August’un yazdığı müzikal ve fantastik filmler türündeki yapım 1 Oscar adaylığı, 40 adaylık ve 12 farklı ödül kazanmıştır, Charlie and the Chocolate Factory izle filminin oyuncu kadrosunda ise Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly, Helena Bonham Carter, Nuh Taylor, Missi Pyle, James Fox, Deep Roy, Christopher Lee isimleri yer almaktadır.

Charlie'nin Çikolata Fabrikası Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Charlie Bucket, Wonka isimli çikolata fabrikasının bulunduğu semtte yaşayan yoksul bir ailenin neşeli ve mutlu bir çocuğudur. Çikolata Fabrikası ise bazı yasal problemleri nedeni ile halka ve kamuya tamamen kapalı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Ancak bir süre sonra Charlie’nin babası dahil olmak üzere tüm çalışanlar işten kovulur. Bir gün Willy Wonka yarışma düzenlemeye karar verir ve 5 adet çikolataya altın bilet koyduklarını ve bu biletleri kazananların fabrikada gezi ve ömür boyu Wonka çikolataları yemeye hak kazanacaklarını ilan eder.

Bu yarışmadan sonra Wonka çikolata satışlarında patlama yaşanır ve ilk dört bilet birbirinden farklı şımarık ve zengin çocuklara çıkar. Diğer çocukların neredeyse binlerce çikolata alıp bileti bulmalarına rağmen ailesi yoksul olan Charlie ise sadece iki kez Wonka çikolatası alabilmiştir. Beşinci altın biletin ise Rusya’da bir çocuğa çıktığı haberleri çıkmaya başladığı sırada Charlie yerde para bulur ve bununla bir çikolata daha alır. Charlie’nin aldığı çikolatadan da bilet çıkmasından sonra Rusya’da çıkan biletin sahte olduğu anlaşılır ve Charlie resmi olarak beşinci talihli olarak ödülü almaya hak kazanır.

En iyi film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyebileceğiniz bu filmde daha sonra, Charlie’ye bilet için para teklifleri gelse de bileti ona satan kasiyer onu satmamasını söylese de Charlie eve dönüp ailesi için bileti satmak istediğini söyler. Ailenin en büyüğü büyük babası ise evde duygusal bir konuşma yaparak bileti satmamasını söyler ve fabrikaya torunu Charlie ile birlikte giderler. Fabrikada Willy Wonka tarafından karşılanırlar ve bu beş talihli arasında da bir yarışma olacağı ve aralarından da birinin kazanacağı söylenir. Daha sonra Wonka gerçekte hiç ürettikleri çikolatalardan yemediğini açıklar. Wonka’nın amacı ise bu beşliden birini fabrikayı bırakabileceği bir varis olarak seçmek istemesidir.

Yarışmayı kazanan Charlie’ye ise Willy Wonka’nın teklifi ailesini geride bırakıp fabrikada yaşamasıdır. Ancak Charlie ailesine bağlılığından dolayı bu teklifi reddeder ve ailesi ile yaşamaya devam eder. Bu sırada Wonka satışları azalmaya başlamıştır ve Willy Wonka fikir almak için Charlie’ye gider. Charlie ise Wonka’yı babası ile barışmasına yardımcı olur. Bunun üzerine Wonka, Charlie’ye ailesi ile birlikte fabrikaya taşınması teklifini yapar. Charlie’nin Çikolata Fabrikası izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum