Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
3,844 İzlenme
Dolittle
5.6 IMDB Puanı

Dolittle

(Dolittle)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Stephen Gaghan, Hugh Lofting, Thomas Shepherd
  • Film Süresi 1sa 41dk
Yönetmen Stephen Gaghan
Senaryo Stephen Gaghan, Hugh Lofting, Thomas Shepherd
Doktor Dolittle'ın Yolculuğu izle yada bildiğimiz adıyla Dolittle izle filmi Stephan Gaghan yönetmenliğinde 2020 yılında vizyona girmiştir. Thomas Shepherd'ın aynı isimli çocuk kitabından uyarlanan bu fantastik filmler türündeki ABD yapımı filmin senaryosunu ise Gaghan, Dan Gregor ve Doug Mand düzenlemiştir. Ailecek izleyebileceğiniz Dolittle izle filminin oyuncu kadrosunda ise Robert Downey Jr., Antonio Banderas ve Michael Sheen yer alırken diğer karakterlerin seslendirmelerini ise Emma Thompson, Rami Malek, John Cena, Kumail Nanjiani, Octavia Spencer, Tom Holland, Craig Robinson, Ralph Fiennes, Selena Gomez, Marion Cotillard yapmıştır.

Doktor Dolittle Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise, 18. yüzyılın başlarında John Dolittle isimli bir veteriner hayvanlarla konuşabilmektedir ve eşini kaybettikten sonra insanlardan uzaklaşıp bütün ilgisini hayvanlara vermiştir. Bir gün Kraliçe’nin kızı Rose’u hastalığından kurtulmak ve çare bulması için Doktor Dolittle’ı huzuruna çağırır. Rose, Dolittle’ı ikna etmek için çok uğraşır ve sonunda Kraliçe’yi yediği bir meyvenin zehirlediğini ve çaresinin Eden’in büyülü meyvesi olduğunu öğrenince yardım etmeye karar verir. Ancak Eden’in meyvesini bulmak hiç de kolay değildir. Bu sırada bir sincabı yanlışlıkla yaralayan Tommy isimli bir çocuk sincabı tedavi etmesi için Dolittle’a ulaşır.

Dolittle full izle tedavinin çaresini bulmak için yola koyulur ancak en büyük rakibi Müdfly tarafından teknesi saldırıya uğrar. Hayvanlarla iletişim kurabilmesi sayesinde dev bir balina Dolittle’ın teknesini daha güvenli bir yer bulana kadar çeker. En sonunda Monteverde isimli bir yere ulaşırlar ve burada sihirli meyveye ulaşabilecekleri notları çalmaya çalışırken Kral Rassouli tarafından yakalanırlar. Dolittle buradan hayvanların yardımıyla Tommy ile birlikte kaçmayı başarsa da Lily’nin günlüğünü rakibi Müdfly’a kaptırmışlardır. Kral Rassouli ile arayı düzelten Dolittle ondan bir tekne alır ve Müdfly’ın peşine düşer. Sihirli meyvelere doğru giderken bir o bölgeyi koruyan bir ejderha ile karşılaşırlar ve ejderha Müdfly’a saldırır.

Erjderha’da bu saldırı sırasında yaralanınca Dolittle onu da tedavi edip meyvelerin yerini öğrenir. Kraliçe Victoria’yı iyileştirebilmek için saraya dönen Dolittle burada Kraliçe’yi zehirleyen kişinin kendi görevini sabot etmesi için Müdfly’ı peşine takan kişinin kim olduğunu öğrenir. Fantastik filmler severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz Dolittle izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi fantastik filmler dileriz.