Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
884 İzlenme
En Korkunç Masal
5.8 IMDB Puanı

En Korkunç Masal

(Nightbooks)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 1sa 40dk
Yönetmen
Senaryo Mikki Daughtry, Tobias Iaconis, J.A. White
2021 yapımı Netflix filmleri arasında yer alan Nightbooks izle ya da En Korkunç Masal izle filmi David Yarovesky yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılırken Mikki Daughtry ve Tobias Iaconis ikilisi tarafından senaryosu kaleme alınmıştır. 2018 yılında yayınlanan bir çocuk kitabından uyarlanan En Korkunç Masal izle filmi ABD yapımı korku ve fantastik filmler türünde yer alan aile filmidir. Nightbooks izle filminin oyuncu kadrosunda ise Winslow Fegley, Lidya Jewett, Krysten Ritter isimleri yer almaktadır.

Ailecek izleyebileceğiniz Netflix filmleri arasında yer alan En Korkunç Masal türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, New York'ta yaşayan bir çocuk olan Alex Mosher, korkutucu hikayeler yazan ve bu konuda çok yetenekli bir çocuktur. Ancak okuldaki sınıf arkadaşları onunla bu konu yüzünden sürekli dalga geçer. Bir gün doğum günü partisi düzenlediğinde hiçbir arkadaşı gelmeyince çok üzülür ve kalbi kırık bir şekilde o gece kendi yazdığı kitaplarını ateşe vermek için kazan dairesine inerken, asansör ürkütücü ve gizemli bir dairede durur. Bu kattaki bir televizyonda en sevdiği korku filmi oynuyor ve bir dilim balkabağı onu dairenin içine çeker.

Ancak içeri girince apartman onu tuzağa düşürür. Birkaç dakika sonra Natacha isimli cadı Alex'e büyü yapar ve her gece kendisi için yeni bir korkunç hikaye yazmasını emreder ve eğer hikayeler yeterince korkunç değilse ona çok kötü şeyler yapacağını söyleyerek tehdit eder. Büyücüden korkusuna ilham gelmeyen Alex, çareyi kitaplarından hikayeler anlatmakta bulur. Bir süre sonra cadının dairesinde tuzağa düşürülen başka bir çocuk olan Yazmin ile tanışır ve Alex'e konsantre olabilmesi ve daireye alışmasında yardımcı olur. Daha sonra kütüphanede beyin fırtınası yaparken, eski yazdığı kitaplarının içinde gizli yazılar bulur ve bu sırada tek boynuzlu bir atın görüntüsüyle daireye çekilir ve cadı onu tuzağa düşürür.

En Korkunç Masal altyazılı izle filminde daha sonra sihirli bir örümcek Alex'in kitaplarını parçalayınca Alex panikler ve Yazmin'den yardım ister. Yazmin ise Alex'e Natacha'nın onu öldürmeyeceğini ve sihirli bir şekilde bebeğe dönüşeceğini söyler ve Yazmin'in daha önce tuzağa düşen arkadaşlarının bebeğe dönüştürüldüğünü görür. Alex bebekleri incelerken üzerlerinde bulunan aksesuarları fark eder ve Tek Boynuzlu Kızın bir tek boynuzlu a” kolyesi olduğunu anlar. Ama raftaki bebeklerin hiçbirinde kolyeyi göremeyince onun, Natacha'nın esaretinden başarıyla kaçabiliği anlamına gelmekteydi. Alex ve Yazmin daha sonra tek boynuzlu atın nasıl kaçabildiğini öğrenmek için kütüphanede araştırmalara başlarlar.

Kütüphanede buldukları tariflerden sonra Natacha'yı zehirlemeyi düşünen ikili, bu zehirin kokusunun çok keskin ve kötü olması nedeniyle farklı bir katkı maddesine daha ihtiyaç duyarlar. Natacha'nın ise en başından beri amacı Alex'i düzeltmektir. 2021 yapımı Netflix filmleri arasında yer alan Nightbooks izle ya da En Korkunç Masal izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K, Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.