Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
2,653 İzlenme
Goosebumps 1 Canavarlar Firarda
6.3 IMDB Puanı

Goosebumps 1 Canavarlar Firarda

(Goosebumps)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Sony Pictures Animation
  • Film Süresi 1sa 43dk
Yönetmen
Senaryo Darren Lemke, Scott Alexander, Larry Karaszewski
2015 yılında vizyona giren Goosebumps 1 izle filmi Rob Letterman yönetmenliği yapılan ve Darren Lemke tarafından senaryosu kaleme alınan ABD yapımı korku ve komedi filmleri türünde yer alan bir filmdir. Goosebumps Canavarlar Firarda izle filmi aynı zamanda RL Stine’e ait filmle aynı isme sahip olan çocuklar için yazdığı korku romanlarından esinlenerek beyaz perdeye aktarılmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jack Black, Dylan Minnette, Odeya Rush, Amy Ryan, Ryan Lee, Jillian Bell gibi oyuncular yer almaktadır. Goosebumps serisinin ilk filmi olan Goosebumps Canavarlar Firarda türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Zach Cooper ve annesi Gale, Gale'in lise müdür yardımcısı olarak yeni bir işe başladığı Madison, Delaware kasabasına taşınır.

Zach'in babasının ölümünün üzerinden bir yıl geçmiştir ve Kasabada tanıdıkları tek kişi, Gale'in kız kardeşi Lorraine'dir. Zach eşyalarını eve sokmaya çalışırken, komşusu Hannah isimli kızla tanışır. Tanışma esnasında Hannah, babası Shivers tarafından eve çağrılır ve Zach'ten uzak durması konusunda onu uyarır. Zach okula başladığında ise annesinin garip davranışları yüzünden yanına girmek istemez. Okul yönetimi ise, Gale'i için hoş geldin toplantısı düzenler. Zach daha sonra Champ adında salak bir çocukla tanışır ve sonrasında Champ, Zach'e yaklaşmakta olan dans partisine birini götürüp götürmeyeceğini sorar. Zach ise Hannah'la gitmek istediğini söyler.

Aynı gece Zach, Hannah'a neden okula gelmediğini sorar ve Hannah ise evde derslerini yaptığını söyler ve birkaç gün sonra Hannah ile birlikte ormanın içinden terk edilmiş bir lunaparka giderler. Eve döndüklerinde ise Shivers onları azarlar ve Zach daha sonra ikilinin tartışmasına kulak misafiri olur ve sonunda Hannah'nın çığlığını duyunca polisi arar. Shivers ise polisleri evde yalnız olduğu konusunda ikna eder ve seslerin bir filmden geldiğini söyler. Daha sonra Zach, Champ’ı arar ve Shivers'ın evine gizlice girerler. İkili evde eski Goosebumps hikayelerinin kilitli el yazmalarıyla dolu bir kitaplık bulurlar ve Zach anahtarı bulup Pasadena'nın İğrenç Kardan Adamı’nın kilidini açar. Daha sonra Hannah ortaya çıkar ve korkuyla kitabın kilidini açıp açmadıklarını sorar. Zach yanlışlıkla kitabı açar ve devasa Abominable Snowman'i hayata geçirir.

Goosebumps Canavarlar Firarda izle filminde daha sonra Hannah kitabı alır ve Kardan Adam'ın peşine düşer, Zach ve Champ ise peşinden gider. Çocuklar, Kardan Adam'ı bir buz pateni pistine kadar takip ederler ve burada onu otomatlardan şekerleri yediğini görürler. Hannah, Kardan Adam'ı tekrar kitabın içine çekmeye hazırlanırken canavar çocukları fark eder ve kitap elinden düşünce Kardan Adam çocukların peşine düşer. En sonunda Shivers gelir ve canavarı kitabın içine geri sokar. Eve dönüş yolunda Zach ve Champ, Shivers'ın gerçekten "Goosebumps" serisinin yazarı olan RL Stine olduğunu anlar ve kitapların geri kalanını toplamaya gittiklerinde, Stine çocuklara canavarları uzun zaman önce kendisi ile çocukken dalga geçen insanları korkutmak için yarattığını, ancak canavarlar gerçek olduklarında onları gerçekten kilitlemek zorunda olduğunu itiraf eder.

Goosebumps türkçe dublaj izle filminde ekip eve geldiğinde Night of the Living Dummy kitabının açıldığını görür ve o kitabın açılması Slappy The Dummy tehlikesi ile karşı karşıya oldukları anlamına gelir. Bir süre sonra Slappy ortaya çıkar ve son kitaplardan birini kaydırarak kasabadaki her canavarı serbest bırakmak için kitapları açmaya başlar. Canavarların serbest kalmaması için kitapları yakan ekip Slappy’nin saldırısına uğrar ve çocuklara saldıran cani çim cücelerini ortaya çıkarır. Kesinlikle izlemeniz gereken filmlerden biri olan Goosebumps 1 izle ya da Goosebumps Canavarlar Firarda izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi filmler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1