Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
18,048 İzlenme
İnanılmaz Örümcek Adam 2
6.6 IMDB Puanı

İnanılmaz Örümcek Adam 2

(The Amazing Spider Man 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Enterprises, Columbia Pictures
  • Film Süresi 2sa 22dk
Yönetmen
Senaryo Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinkner
The Amazing Spider-Man 2 izle ya da Türkçe adıyla İnanılmaz Örümcek Adam 2 izle filmi, Marc Webb yönetmenliğinde 2014 yılında vizyona girmiştir. Marvel Çizgi Romanlarının en sevilen karakterlerinden biri olan Örümcek Adam filmleri serisinin beşinci filmi olan İnanılmaz Örümcek Adam 1 full izle filminin senaryosu ise James Vanderbilt, Alex Kurtzman ve Roberto Orci isimleri tarafından kaleme alınmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise bir önceki filminde başrolü olan Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Dane DeHaan, Campbell Scott, Embeth Davidtz, Colm Feore, Paul Giamatti, Sally Field gibi oyuncular yer almaktadır.

Örümcek Adam filmleri serisinin beşinci filmi olan İnanılmaz Örümcek Adam 2 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Peter Parker’ın babası Richard Parker, ortadan kayboluşunu açıklamak için bir video çeker. Karısı Mary ile özel bir uçakla kaçtıkları sırada bir suikastçı çifti öldürmeye çalışırken uçak düşer ve çift ölür. Günümüzde ise Peter Parker, Örümcek Adam olarak suçla savaşmaya devam etmektedir. Bir kovalamaca sırasında Aleksei Sytsevich isimli suçluyu yakalar. Ayrıca Peter, Gwen’in babasına verdiği söz yüzünden onunla ilişkisi konusunda çekinceleri vardır ve okuldan mezun olduktan sonra Gwen’den ayrılır.

Peter daha sonra çocukluk arkadaşı Harry Osborn’u ve hasta olan babasını görmek için ziyarete gider. Norman’ın hastalığı genetiktir ve bir süre sonra ölür ve şirketin CEO’su olarak Harry atanır. Oscorp şirketinin laboratuvarında çalışan bir mühendis olan Max Dillon, kazayla kendine elektirik verir ve genetiğiyle oynanmış bir elektrikli yılan balığı tankına düşer. Yılan balıkları ona saldırır ve Max bir elektrik jeneratörüne dönüşür. Gücünden habersiz olan Max Dillon ise şehirde yanlışlıkla bir elektrik kesintisine neden olur ve Örümcek Adam tarafından durdurulur. Bunun ardından Dillon, bilim adamı Ashley Kafka tarafından incelenmek üzere bir tesise götürülür.

Amazing Spider Man 2 Türkçe Dublaj izle filminde Harry'nin hastalığı günden güne kendini göstermeye başlar ve Norman'ın kendisine verdiği bilgilere göre Örümcek Adam’ın kanının kendisini kurtaracağını düşünür. Daha sonra Örümcek Adam’ı tanıdığı bilinen arkadaşı Peter Parker’dan onu bulması için yardım ister. Peter ise yan etkileri nedeniyle Harry’nin Connors gibi mutasyon geçireceğini düşündüğü için ona yardım etme teklifini reddeder. Harry’nin elinden Oscorp şirketi alınınca, kendisine artık Elektro diyen Max Dillion ile anlaşma yaparak şirkete gelir. Daha sonra şirkette genetiği değiştirilmiş örümcek zehrini bulur ve kendisine enjekte eder.

Ancak İnanılmaz Örümcek Adam 2 izle filminde Harry’nin kullandığı serum onun hastalığını daha da ileri götürür ve sonunda Harry Yeşil Cin’e döner. Diğer tarafta ise Peter eski bir metro istasyonunda babasına ait bir laboratuvar bulur ve babasının Norman ile biyolojik silah yapma teklifini reddettiği için öldürüldüğünü öğrenir. Bu arada Gwen İngiltere’de Oxford Üniversitesi’ne girebilmek için burs kazandığını Peter’a söyler ve sonrasında Peter onunla birlikte İngiltere’ye gelebileceğini söyleyerek aşkını itiraf eder.

Harry ile Peter arasında yaşanan savaşta Gwen kaza sonucu ölür ve kendisini suçlayan Peter Parker, Örümcek Adam görevini bırakır. Marvel filmleri arasında yer alan The Amazing Spider Man 2 izle ya da İnanılmaz Örümcek Adam 2 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede en iyi film izleme sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

12 yorum