Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
3,923 İzlenme
Cinderella
4.2 IMDB Puanı

Cinderella

(Külkedisi)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures
  • Film Süresi 1sa 53dk
Cinderella izle ya da Külkedisi izle ismi ile ülkemizde gösterime giren Külkedisi izle filmi 2021 yapımı romantik ve müzikal filmleri türünde olup kendisi ile aynı ismi taşıyan Charles Perrault’a ait masaldan uyarlanmıştır. Filmin senaryosu aynı zamanda filmin yönetmenliğini de yapan Kay Cannon tarafından yazılmıştır. Cinderella full izle filminin başrollerinde ise Camila Cabello, Idina Menzel, Minnie Driver, Nicholas Galitzine, Billy Porter, Pierce Brosnan isimleri yer almaktadır.

Müzikal filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken Cinderella Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Cinderella kendi adının kısaltmasında türettiği Ella'nın Elbiseleri isimli bir dükkan açmak isteyen ve bu konuda oldukça kararlı bir kızdır. Erkeklerin egemen olduğu bir toplumda yaşayan Cinderella bir gün ülkesinde gerçekleşen bir törende Prens Robert’ın dikkatini çeker. Bir gün sonra Prens Robert sıradan insanlar gibi giyinerek halkın arasına karışır ve Cinderella’yı elbiselerini sattığı bir pazarda bulur ve sattığı elbiseleri ederinin üç katına satın alarak onu bir hafta sonra gerçekleşecek ve dünyanın her yerinden gelecek misafirlere elbiselerini tanıtabilmesi için bir baloya davet eder.

Balo günü geldiğinde Cinderella hazırlık yaparken üvey annesi onun elbisesine leke sürerek sadece üvey kız kardeşleri ile o baloya katılabileceğini söyler. Üvey kardeşlerinin isimleri ise Malvolia ve Narissa’dır ve onlar Cinderella’dan pek hoşlanmazlar. Cinderella izle morali bozuk bir şekilde elbisesine bakarken vaftiz annesi sürpriz bir şekilde ortaya çıkar ve onu mükemmel bir şekilde giydirerek bir de cam ayakkabılar verir ve odada ki fareleri hizmetkarlara ve bir sandığı da arabaya dönüştürerek baloya gitmesine yardımcı olur. Cinderella baloda Tantiana isimli bir kraliçe ile tanışır ve Tantiana, Cinderella’ya onu dünyanın her yerine götürüp elbiselerini tanıtabilmeyi teklif eder.

Bir süre sonra ise Robert gelir ve Ella’ya evlenme teklifi eder ancak Cinderella bu teklifi kariyer yapmak için reddeder. Balo devam ederken Cinderella, Prens Robert ile evlenirse hayallerine ulaşamayacağını çünkü Robert’ın bir gün kral olacağı için buna izin vermeyeceğini düşünürken Kral’ın adamları onu yakalamaya çalışırken ayakkabısını birine fırlatır ve oradan uzaklaşır. Vivian ise Cinderella ile bir konuşma yaptıktan sonra odasından çıkarken onun cam ayakkabısını görür ve Cinderella’nın Robert’ın aradığı prenses adayı olduğunu öğrenince Cinderella’yı Robert’la evlenmesi için ikna etmeye çalışır.

Cinderella, Vivan’a onunla evlenmek istemediğini söyleyince Vivian, Thomas’ı çağırır. Robert’ın babası ise oğlunun sıradan biri ile evlenmesine izin vermez ama annesi bu konuda ona yardımcı olmaya çalışır ve babasını ikna etmekle uğraşır. 2021 yılın en iyi müzikal filmlerinden biri olan Külkedisi izle ya da Cinderella izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde keyifle izleyebilirsiniz.