Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
4,080 İzlenme
Mulan
5.7 IMDB Puanı

Mulan

(Mulan)
Yönetmen Niki Caro
Senaryo Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizabeth Martin
Disney animasyonlarından Mulan’ın 2020 yılında Niki Caro yönetmenliğinde vizyona girdiği ABD yapımı bu aksiyon filmleri kategorisindeki MulanTürkçe Dublaj izle filminin oyuncu kadrosunda Liu Yifei, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Gong Li, Jet Li ve Yason An gibi isimler yer alıyor. Mulan izle filminin hikayesi ise Çin İmparatorluğu'nda Hua Mulan, ileride iyi bir eş ile evleneceğinin hayallerini kuran anne ve babası Zhou ile Li'yi hayal kırıklığına uğratacak kadar maceracı, heyecanlı ve hiperaktif bir kızdır. Genç bir kadın olarak Mulan, müstakbel bir eş olabileceğini göstermek için görücü usulü buluşmak üzere ayarlanır.

Ancak bu duruma kızan Mulan gelen adayın üzerine çay dökmeye çalışır, ancak evde dolaşan bir örümcek küçük kardeşi Xiu'yu korkutur, yanlışlıkla çaydanlık numarasının işe yaramadığı bir probleme yol açar ve görücü usulü gelen misafirlerin önünde rezalet çıkar. Bu sırada İmparatorluk askerleri, eli silah tutabilen gençleri askere almak için Mulan'ın köyüne gelir ve Zhou, oğlu olmadığı için askere alınır ancak bir bacağı sakattır ve bu nedenle askerlerin önüne düşer. Babasının bu şekilde savaşamayacağını ve hayatta kalma şansının olmadığını anlayan Mulan, onun yerine zırhı, atı ve kılıcını kuşanıp kaçar. Mulan, Zhou'nun Komutan Tung tarafından yönetilen birliğine gelir ve düzinelerce tecrübesiz acemi askerle birlikte gerçek kimliğini ifşa etmeden eğitimli bir asker olur.

Çekimleri Yeni Zelanda’da yapılan Mulan izle filminin devamında ise Khan'ın ordusu ilerlemeye devam ederken ve acemi askerlerle dolu taburunu savaşa göndermeye zorluyor. Mulan bazı birlikleri tek başına idare etmeye çalışır, ancak onun kız olduğunu fark eden ve erkek gibi davrandığı için onunla alay eden Xianniang ile karşılaşır. Mulan'ı öldürmeye çalışsa da Mulan'ın göğsün de bağlı olduğu deri koruyucuyu geçemez. Mulan tekrar erkek kılığına girerek savaşa geri döner. Mulan, küçüklükten beri var olan okçuluk becerilerini kullanarak, mancınık ile karlı bir dağa ateş ederek Rourans'ı karlar altında bırakan bir çığı tetikler.

Türkçe altyazılı izle olarak izleyebileceğiniz Mulan izle kampa geri dönüp arkadaşı Chen Honghui'yi kurtarır. Gerçek cinsiyetini daha fazla gizleyemediği için ordudan atılır ve eve dönüş yolculuğuna başlar. Yolda, halkı tarafından da dışlandığını ve Böri Khan için sadece ona eşit davrandığı ve kimsenin yapmadığı için savaştığını ortaya koyan Xianniang ile karşı karşıya kaldı. Ek olarak, Khan'ın gerçek planının, babasını öldürdüğü için İmparator'u yakalayıp idam etmek olduğu için, karakollara yapılan saldırıların bir oyalama olduğunu ortaya koyuyor. İnfazı riske atan Mulan, onları yaklaşan yakalama konusunda uyarmak için taburuna geri döner. Arkadaş olduğu askerler onun için ayağa kalkar ve Tung ona inanmaya karar verir ve İmparator'un sarayına bir birlik götürmesine izin verir. Senaryosunu Lauren Hynek, Rick Jaffa ve Elizabeth Martin’in yazdığı Mulan izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan keyifle film izle.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum